Ватутіне пропонують перейменувати

Депутат Черкаської облради Юрій Ботнар пропонує перейменувати місто Ватутіне. Відповідне звернення він скерував до міського голови Ватутіного. У ньому депутат запропонував і можливі варіанти нової назви, повідомляє “Про все“.

– Микола Ватутін не має жодного позитивного відношення до Черкащини. Є одним з чільних радянських партійних діячів, брав участь у боротьбі з українськими повстанцями в 20-х роках ХХ століття на Луганщині й центральній Україні та у встановленні радянської влади на Луганщині, з 1921 року – активний член РКП (б), а з 1940 до 1944 року – член Ревізійної комісії КП (б) УРСР. Отже Микола Ватутін, коли сотні тисяч українців виборювали українську державність, встановлював на українських землях більшовицьку окупаційну владу. Третій аргумент – Микола Ватутін здобував перемоги виключно завдяки величезним втратам у живій силі та техніці своєї армії, по суті просто використовуючи солдатів Червоної Армії в якості гарматного м’яса, широко застосовуючи в якості примусу загороджувальні загони військ НКВС», – стверджує Юрій Ботнар.

Ботнар просить ініціювати проведення громадського обговорення щодо зміни назви. А також пропонує і власні варіанти.

– Оскільки чин помсти щодо Ватутіна здійснили бійці Української повстанської армії, зокрема сотні Енея, як варіант пропоную розглянути назву Енеївське. В цьому ж контексті доречною буде назва Бандерівське. В рамках повернення історичної назви та враховуючи причину розвитку населеного пункту, зокрема трудову славу шахтарів, пропоную розглянути назву Юрківське, Шахтарське, Вуглеград, Шахтинське, Багачеве», – пропонує депутат.

Фото ck.ridna.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *