Ветеринар радить, як рятувати домашніх тварин від спеки

Як правильно рятувати своїх улюбленців від спеки “Про все” поцікавилося у ветеринарного лікаря Андрія Денисенка.

– Насамперед господарям потрібно стежити, щоб у їхньої собаки чи кішки завжди стояла миска зі свіжою прохолодною водою, доступ до якої тварина мала б цілодобово. По-друге, особливої уваги у спеку потребують собаки і коти, у яких приплюснута морда: мопси, бульдоги, серед котів – британці й перси. У таких порід тварин теплові удари трапляються значно частіше, оскільки гаряче повітря через маленькі носики одразу потрапляє у легені. По-третє, полегшити життя своїм пухнастим друзям можна протерши їм ніс та лапки вологою ганчіркою, або взагалі ненадовго вкрити їх мокрим простирадлом, – радить Андрій Денисенко.

Він закликав черкащан ні в якому разі не залишати у таку спеку тварин у зачиненій автівці, адже найтяжчі випадки перегріву (навіть з летальними наслідками) виникають саме у таких ситуаціях.

– Нещодавно до мене звернулися господарі кота, який отримав тепловий удар саме в машині. Вони були на природі, після відпочинку сіли в автомобіль з твариною. Автівка, звичайно, була дуже нагріта від сонця і по дорозі тварині стало зле. Були випадки коли господарі на 5 хвилин залишили у машині собаку, коли ж вони повернулися,  тварина втратила свідомість і здригалася від судом. Тому містянам варто думати не лише про себе, а й про свого чотирилапого друга, – наголосив Андрій Денисенко.

Фото zoozashita.com

1 коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *