Відкритий Всеукраїнський фестиваль хореографічного мистецтва та змагання із сучасних танців пройдуть в Черкасах

Відкритий Всеукраїнський фестиваль хореографічного мистецтва та змагання із сучасних танців «Весняний вітер» проходить у місті Черкаси на початку весни вже впродовж багатьох років, інформує Нова доба.

У рамках цього фестивалю відбувається міський фестиваль із сучасної хореографії та змагання із сучасних танців на Кубок міського голови. Про особливості цьогорічного фестивалю розповіли його організатори та учасники у прес-центрі «Нової Доби». Захід пройде 3-4 березня в Палаці спорту «Будівельник». Урочисте відкриття – о 9.00.

– Цей фестиваль є вже традиційний для нашого міста, – зазначила заступник директора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Марина Бакланова. – Як всеукраїнський він проходить уп’яте, а як міський, то вже майже удвадцяте. До нас з’їжджаються учасники з усіх куточків України. Цього року ми очікуємо понад 3 тисячі танцюристів.

Хоча свято вже давно виросло за межі міського, традиційною його нагородою залишається «наш» куьок.

– Змагання «Весняний вітер» проходить як всеукраїнське. Головний його приз – кубок міського голови, – відзначає організатор фестивалю директор Позашкільного навчального закладу «Багатопрофільний молодіжний центр» ЧМР Світлана Ільченко. За словами жінки, заклад, який вона очолює, готується взяти у змаганнях найактивнішу участь. – Наш центр об’єднує більше 20 юнацьких клубів за місцем проживання. Щорічно в них займається більше 1 700 дітей та молодих людей віком від 5 до 23 років. Молодіжний центр відшукує і підтримує молодих креативних особистостей та творчих дітей.

Серед представників Центру і колектив «Вікторія», який отримав звання народний, займається надзвичайними напрямками хореографії і організацією цих змагань. Вже три роки поспіль танцюристам вже вдається виборювати перемогу на фестивалі.

– Три останні роки ми були найкращими на фестивалі. Свідченням цього є здобуті нами кубки міського голови, – відзначає керівник народного художнього колективу сучасної хореографії «Вікторія» Позашкільного навчального закладу «Багатопрофільний молодіжний центр» ЧМР. – За правилами заходу, змагання відбуваються особисто, в парах і в командах. Кубок отримує той колектив, який здобуває найбільше перемог у всеукраїнському фестивалі. Кожне змагання для танцюристів – це етап. Чим більше дитина бере участі в фестивалях, тим краще вона стає. Вона бачить своїх конкурентів, учиться вигравати і достойно програвати, щоб розвиватися і бути кращим надалі.

– З перших днів існування цього змагання було зрозуміло, що цей захід особливий, – приєднується до бесіди основний конкурент «Вікторії» керівник зразкового колективу сучасної хореографії «Імпульс», Черкаського міського палацу молоді Людмила Воропай. – Тоді цей захід був не такий великий, все відбувалося в невеличкому готелі, але його від початку організовували на високому рівні: про це свідчив і настрій самих учасники, і організація, і облаштування. Наші діти, які прийшли вперше, потім приходять і наступного разу. До них приєднуються і їхні однокласники, одногрупники. Крім усього, це ще й значно дешевше, ніж участь в подібних конкурсах, що проходять в інших країнах або навіть містах України.

Фото прес-служби

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *