Відміна благодійних внесків та премії лікарям: що нового може бути в черкаських медзакладах

Під час засідання виконавчого комітету директор департаменту охорони здоров’я Олег Стадник представив два резонансних проекти рішення “Про заборону благодійних внесків у медичних закладах” та “Про запровадження програми стимулів медичних представників”. Якщо за ці проекти рішень проголосують на наступному виконавчому комітеті та на сесії міської ради, то черкащанам більше не доведеться примусово сплачувати благодійні внески в лікарнях, а медичні працівники отримуватимуть тисячу гривень до заробітної плати.

– У червні прозвітувався про використання благодійних коштів, надходження до фонду медичних закладів сягає 20 млн грн, а питома вага благодійних внесків складає всього 600 тисяч. За такої малої питомої ваги загальне негативне враження та спекуляції навколо цих внесків перевищують позитивний результат від цих 600 тисяч. На доручення виконкому департамент розробив проект, який подав на розгляд на наступне засідання виконавчого комітету. У ньому йдеться про заборону збору благодійних внесків від пацієнтів та їх родичів, проте різноманітні фонди та благодійні організації мають право це робити, – розповів у коментарі «Про все» Олег Стадник.

Під час обговорення питання у юридичного відділу виникали зауваження щодо цього проекту. Вони вважають, що це є порушенням закону про благодійність та благодійні організації,  адже кожен має право стати благодійником та отримати допомогу.

Щодо програми про стимулювання медичних працівників, то спочатку черкасці сформулювали відповідну петицію. Її виносили на розгляд сесії, там затвердили можливість виділення коштів. Департамент підготував проект програми на 2019 рік.

– Ми підрахували, що за середньомісячного розміру мінімальної премії в тисячу гривень до кінця року потрібно 17 млн 880 тисяч грн. Якщо за цю програму проголосує виконавчий комітет та депутати міської ради, то програму можна буде запровадити, – сказав директор департаменту охорони здоров’я ЧМР.

Водночас він додав, що в юридичного та фінансового відділу є зауваження до цієї програми. Вони вважають, що вона є недоцільною, бо й так до медичної субвенції спрямовуються гроші з бюджету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *