sesiya

“Відмінники” та “двієчники”: як черкаські депутати працювали протягом року

Незабаром депутати Черкаської міської ради VІІІ скликання відзначатимуть річницю своєї роботи. Підсумувати рік сесійних засідань та діяльність постійних комісій вирішив і ІнфоМІСТ.

Як відомо, цього року у складі ради 42 народних обранці. Всі вони під час виборчих перегонів обіцяли відстоювати інтереси громади та відвідувати всі сесії. Однак стовідсотково виконав обіцянку щодо відвідуваності лише депутат-батьківщинівець Юрій Тренкін. З цього приводу жартує, що за свою “унікальність” має потрапити до Червоної книги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прекрасна половина нової міськради: освітяни, активістка та чиновниця (фото)

Лише одне засідання залишив поза увагою секретар міської ради Олександр Радуцький, тож втрапив до п’ятірки “відмінників”. У цей період він перебував у офіційній відпустці.

По одному пропуску і в депутатів-свободівців.

– Ми їздили на похорон Мисли (Мирослав Мисла – загиблий воїн АТО, – ред.), тож всі маємо пропуск, – коментує лідер фракції Ярослав Нищик. – Ще один свободівець – Іван Косенко має 2 невідвідані сесії через навчання в інтернатурі.

bezymyannyj

Лідером “двієчників”, тобто тих, хто найрідше радував присутністю в залі засідань, став колишній міський голова Сергій Одарич. 13 травня цього року він планував скласти мандат. Депутати міськради в свою чергу пручалися волевиявленню Одарича і під час сесії не проголосували за дострокове припинення його повноважень.

Свою відсутність Сергій Одарич у коментарі виданню ІнфоМІСТ пояснив так:

– За дев’ять років політики у мене назбиралось багато невирішених питань і бізнесових, і родинних. Тому зараз приділив час цьому, надолужив утрачене. Я розумів, що через постійні вимушені поїздки я не зможу приділяти належну увагу роботі ради. І саме тому просив позбавити мене мандату. Але депутати не погодились, – коментує Сергій Олегович.

На запитання щодо подальших кроків Одарич зазначив, що слідкуватиме за розвитком подій і, можливо, через кілька місяців знову повернеться до активної політичної діяльності.

0001

Поважна причина відсутності в однопартійки екс-мера, члена фракції “Партії вільних демократів” Альони Цегвінцевої. 

– Причини: одна – лікарняний, інша – не було в місті. Надалі обіцяю не пропускати, не хворіти обіцяти складно, – коментує народна обраниця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Старі й нові люди: кого черкащани делегували керувати містом

Схожа ситуація і щодо відвідуваності засідань постійних комісій. Лідером присутності знову став Юрій Тренкін, не пропустивши жодного засідання.

Не були лише на одному засіданні “укропівець” Артур Акопян та “вільна демократка” Альона Цегвінцева. Пропустили по 2 засідання “порошенківець” Ігор Кіта та “свободівець” Максим Шило.

26 із 31 засідання пропустив позафракційний Михайло Бінусов, 29 із 31-го – “порошенкцівець” Володимир Бурячинський, 29 із 31-го – екс-мер, депутат від “Партії вільних демократів” Сергій Одарич, 30 із 32-х – “батьківщинівець” Руслан Петрик, 25 із 27-ми – “радикал” Сергій Тищенко.

komis

Секретар міської ради Олександр Радуцький переконаний, що найкращий спосіб боротьби із прогульниками, – інформувати про відвідуваність виборців.

– До невідвідуваності сесій я ставлюсь категорично негативно. На мою думку, насамперед слід інформувати про це виборців. Аби ті врахували цей факт на наступних виборах, – висловив думку секретар міської ради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як черкаські депутати дебютували в новому домі (фоторепортаж)

Тоді як міські “свободівці” налаштовані більш радикально. Вони пропонують відповідальність за прогули передбачити на законодавчому рівні.

– Потрібно прописати чіткий закон про відкликання депутата. Якщо депутат прогуляв відповідний недопустимий відсоток, то територіальна виборча комісія після отримання звіту відвідуваності починає процедуру відкликання депутата”, – коментує Андрій Куча.

ТОП- 5 гучних рішень Черкаської міськради 8 скликання

сесія1 (13)

Після організації роботи ради – обрання секретаря, заступників, членів виконавчого комітету та погодження головного документа року – бюджету-2016, народні обранці ухвалили сотні рішень щодо галузевих та земельних питань. ІнфоМІСТ вирішив зробити підбірку найгучніших та, на думку редакції, найважливіших із них.

1. Розвиток Черкас

У березні після інтриг та суперечок депутати ухвалили головний документ року – Програму соціально-економічного розвитку. Саме ПСЕР відкриває дорогу до освоєння коштів спеціального фонду бюджету міста, що є об’єктом інтересу більшості бізнесменів та чиновників, ласих заробити на реалізації інтересів міста. Детальний огляд проект можна прочитати в нашій публікації “360 мільйонів гривень на розвиток. Кому і скільки?”

2. Prozorro бути

13 травня у Черкасах ухвалили проект рішення щодо впровадження системи електронних закупівель ProZorro. Це рішення без обговорення підтримали 34 народних обранця. Про перипетії навкого цього “багатостраждального” питання читайте у матеріалі “ProZorro в морі популізму. Як у Черкасах зірвали засідання, щоб не працювати по-новому”.

3. Майбутні вело-Черкаси

Цьогоріч народні обранці також ухвалили очікувану програму, яка повинна перетворити Черкаси на рай для велосипедистів – Програму розвитку велосипедної інфраструктури в місті на найближчі 4 роки. На фінансування програми передбачено спрямування 22 млн грн. За 4 роки в Черкасах повинні з’явитися 26 велосипедних маршрутів. З них 15 – вулицями міста, і ще 11 “рекреаційних”. Утім поки що обіцяних велосипедистам коштів не спрямували.

4. Упорядкування міста

У березні міськрада ухвалила програму розвитку дизайну міського середовища та зовнішньої реклами на 2016 – 2018 роки. Очікується досягнення покращення міського середовища засобами дизайну, які нададуть можливість максимально впорядкувати міське середовище та покращити його благоустрій.

Окрім того, депутати Черкаської міської ради проголосували за спрямування 480 тис. грн на демонтаж незаконних рекламних конструкцій (білбордів) та малих архітектурних форм. Одак ці кошти досі не освоїли.

5. На захист братів менших

Нещодавно депутати Черкаської міської ради ухвалили проект рішення “Про Програму поводження з безпритульними тваринами у місті Черкаси на 2016-2020 роки”. На реалізацію програми у 2016 році передбачено 1 млн 73 тис грн, у 2017 – 1 293, 5 тис. грн. Загалом у межах програми спрямують 5 млн 171 тис. грн. Значна частина коштів буде використана на корм тваринам та оплату праці робітників.

Не дивлячись на дуже строкатий партійний склад, в більшості питань раді вдається досягнути згоди, – експерт

феофылова

Політичний експерт, координатор коаліції у КМГО “Молода Черкащина” Вікторія Феофілова відзначає, що роботу ради цілком можна назвати продуктивною:

– Попри дуже строкатий партійний склад, у більшості питань раді вдається досягнути згоди. Можна сказати, що рекордний бюджет цього року активно освоюється. Інше питання про ефективність цього освоєння – на мій погляд, це можна було б робити краще. Але то вже питання скоріше до виконавчої влади. Загалом, як мені здається, в цій раді менше скандалять. Дуже подобається те, що активні депутати самі слідкують за відвідуваністю своїх колег, – каже активістка.

Найважливішим рішенням Феофілова вважає багатостраждальне рішення від 13 травня по застосуванню ProZorro для допорогових закупівель.

– Воно, можна сказати, історичне з двох точок зору: по-перше, тому що відкриває шлях до дійсно прозорого та економного витрачання наших грошей та доступ до цих грошей чесного бізнесу, який не платить «відкати». По-друге, рішення ухвалювалося за безпрецедентно активної, як для Черкас , участі громадськості в цьому процесі. Згадаємо, що це питання об’єднало більше 20 активних організацій міста, які не лише робили звернення, але і брали участь в погоджувальних нарадах та розробленні самого рішення. І по результатах увійшли у склад комісії ЧМР по контролю за закупівлями на рівні з представниками фракцій. І це я б назвала найбільшою перемогою року, якби не нинішній проект по скасуванню того рішення. Ось 25 жовтня (цього дня рада розгляне скасування рішення про здійснення допорогових закупівель через систему “Прозорро”, – ред.) ми і побачимо, чи пройде наша рада тест на принциповість.

Олена Шаповал

Джерело: infomist.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *