Відмова від молока другого сорту переноситься на півроку

Відмовитись від молока “з населення”. Цю норму країна повинна виконати адже вона прописана в Угоді про асоціацію з ЄС положення про санітарно-гігієнічні норми, які стосуються молочної сировини.

Згідно з вимогами, все “небезпечне” молоко, яке на сьогодні становить близько 75% усього виробленого в країні молока, має зникнути з українського ринку. Це означає, що приватні домогосподарства постраждають від нововведень, оскільки саме вони виробляють низькоякісну сировину.

Але наказ про заборону закупівлі має перехідний термін впровадження до 2022 року.

Раніше передбачалося, що редакція Державного стандарту України 3662 діє до: 2015 вступить в силу з 1-го січня 2018 року.

Оператори ринку побоювалися, що це рішення може призвести до непередбачуваних наслідків, як для молочної галузі в цілому, так і для населення в селах. Причина зрозуміла, тому що близько третини молока, що надходить на переробку, сбогодны приймається другим сортом, а велика частина цього обсягу якраз і є сировиною від населення.

В Україні повинні залишитися три сорти: екстра, вищий і перший.

Оскільки тепер молокозаводи зможуть купувати сировину лише у спеціалізованих фермерських господарств, існує побоювання, що деякі недобросовісні господарства будуть купувати за низькими цінами молочну сировину у селян і продаватимуть молокозаводам. Таким чином збільшуватимуть на папері надої свого фермерського господарства.

Фото Филгуд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *