Внутрішній туризм: 5 найкрасивіших вулиць Харкова

Харків – місто з історією. Таких як він, більше немає, його архітектура унікальна. Це друге за величиною місто України. У ньому багато красивих вулиць, проспектів, будівель, у загальному, є на що подивитися і куди сходити. Вулиці міста буквально просякнуті його атмосферою і передають усі епохи життя першої столиці. 

Список найкрасивіших вулиць склали кореспонденти сайту LyonL.

Якщо є вільний час, то обов’язково варто прогулятися найкрасивішими вулицями міста, але не як зазвичай, а уважно їх розглядаючи. І неважливо, місцевий ви або приїжджий, після такої прогулянки ви обов’язково полюбите це місто.

Сумська

3700956096244096

Центральна вулиця Харкова, вона ж одна з найкрасивіших. На ній є все: театри, музеї, парки, ресторани. Найзнаменитіша брущата дорога знаходиться саме тут.

Якщо йти від площі Конституції, уздовж Сумської вгору, то на шляху буде не одна визначна пам’ятка міста. Відразу ж на площі можна побачити оновлений Історичний музей і знаменитий градусник, за яким звіряють годинник.

Далі, піднявшись нагору, зліва побачите знаменитий Харківський театр опери та балету ім. М. В. Лисенка, а справа “Дзеркальний струмінь”,  відомий  далеко за межами Харкова.
Із Сумської можна потрапити в парк Шевченка, розглянути пам’ятник цьому видатному письменнику, будинок купців Аладьиїних, вийти на найбільшу площу, побачити Центральний Палац одружень, потрапити в парк Горького і Лісопарк.

Вулиця Гоголя

3700938924829056

Одна з найменших вулиць Харкова. Вона розташована в центрі міста паралельно до Сумської. З’явилася вулиця в 18 столітті і називалася тоді Мало-Сумська. Хоч протяжність її всього 400 метрів, на ній є на що подивитися. Наприклад, старовинна будівля чоловічої гімназії 19 століття або католицький костел у готичному стилі.

На вулиці можна розглянути цікаве поєднання будівель третього тисячоліття і будівель позаминулого століття.

На ній  знаходиться готель “Чичиков”, названий на честь однойменного героя Гоголя.

Пушкінська

3700938956482944

Найромантичніша вулиця міста, адже саме на ній знаходиться пам’ятник закоханим. На Площі Архітекторів, поряд з “закоханими”, розташовані 7 міні-копій видатних пам’яток Харкова.

Спочатку вулиця називалася Німецька, але її  перейменували на честь сторіччя з дня народження видатного поета.

Вулиця досить різноманітна, на ній комфортно вживаються сучасні будівлі і будинки “сталінського ампіру”, у стилі модерн, класицизм, хай-тек. На Пушкінській знаходиться Інститут вакцин ім. Мечникова, споруджений на початку 20-го століття. Знаменита на всю Україну юридична академія Ярослава Мудрого.

На вулиці розташовані пам’ятники Мечникову, Пушкіну, Коцюбинському, Ярославу Мудрому.

Нетеченська набережна

3700938916702592

Довгий час набережна була закинута, але зараз це ідеальне місце для прогулянок уздовж річки. На набережній встановлено 46 світильників і 58 лавок. При реконструкції набережної приділили увагу зелені та провели поливальний водопровід, також висадили клумби, поклали газон. У підсумку, з’явилося майже 8 га доглянутої території.

На ній знаходиться підвісний міст, який став однією з візитних карток міста, човнова станція.

Дарвіна

3700956138449280

Потрапити на Дарвіна можна з Пушкінської. Вулиця була заснована ще в 18 столітті і називалася спочатку Садово-Куликівської, так як на ній розташовувалися сади Куликовських.

У 1917 році була перейменована в Дарвіна. Зараз вулиця має досить велику кількість пам’яток  архітектури, незважаючи на те, що її довжина всього 700 метрів.На цій вулиці 5 будинків збудованих найзнаменитішим харківським архітектором Бекетовим, в одному з них якийсь час він проживав сам. У трьох із них мешкали місцеві багатії. На розі вулиці є досить гарна приватна церква.

Зараз це дуже популярне місце для фотосесій, частенько можна зустріти художників, які увічнюють старовинну архітектуру. Крім цього, на Дарвіна знаходиться декілька кафе, музеїв, салонів краси і шкіл дитячого розвитку.

Фото bigukraine.com, https://lyonl.com

1 коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *