“Водоканал” відкриває дільницю побутового обслуговування багатоквартирних будинків

Справжнім комунальним аутсорсінгом вирішили займатися у золотоніському КП “Міський Водоканал”, проаналізувавши останні тенденції у життєдіяльності місцевих багатоповерхівок.

Інформує “Вичерпно”.

Україна ще з літа розпочала процес переходу таких будівель під самоуправління об’єднань співвласників будинків, нарешті дозволивши мешканцям вирішувати долю своїх територій самотужки. Не лишилася осторонь і Золотоноша, де за цю ідею ініціативні містяни взялися масово. Далеко не за всіма адресами люди змогли дійти згоди, проте чимало жителів вже оцінюють переваги подібного формату співіснування в рамках спільної локації,.

Разом із тим, створило це й деякі проблеми, котрі, втім, пояснюються не скільки недосконалістю реформи, скільки вкрай нерозвинутим вітчизняним ринком послуг у відповідній сфері. Якщо донині в Золотоноші існувало лише одне подібне підприємство (“Янтарь”), котре й перебрало на себе функції колишнього ЖЕКу, то нині перед щойноствореними ОСББ головне питання стоїть – де шукати фахівців, котрі виконають роботу, що не під силу самим жителям? Ринок справді порожній, тому й в об’єднань співвласників вибір справді невеликий – або віддавати управління будинку під той-таки “Янтарь”, або ж намагатися вирішувати проблеми самотужки, моніторячи місто в пошуках фахівців.

vodokanal

Внести трохи різноманіття в цьому напрямку мають намір у керівництві “Водоканалу”, ухваливши днями рішення про створення спеціалізованої ремонтної дільниці. Її фахівці (електрики, сантехніки, слюсарі, ремонтники, будівельники) обслуговуватимуть як багатоповерхівки комплексно, так і окремі квартири. Принцип співпраці цілком прогресивний та відповідає загальноприйнятим правилам аутсорсу: після укладання угоди ОСББ із “Водоканалом” подальша оплата відбуватиметься лише за фактом виконаних робіт, для яких попередньо узгоджуватимуть технічне завдання та вимоги. Крім того, обіцяють надавати на ринку ще й будівельні послуги. Дільниця розпочала роботу вже, а звертатись за консультаціями чи допомогою золотонісці мають змогу за телефоном приймальні комунального підприємства – 2-36-33, 5-21-19.

Прибуток – зовсім не головна мета, адже чим наразі вельми переймаються у кабінетах виконкому, так це підтримкою новостворених ОСББ. За словами посадовців, не підтримувати процес самоорганізації громади – величезна помилка, тому й цим об’єднанням намагатимуться допомагати всіляко. Окрім утворення нового гравця на ринку приватного обслуговування, анонсують нині й чимало цікавих сюрпризів, на які вже готують виділення коштів в майбутньому. Нині фахівці працюють над розробкою програми співфінансування проведення ремонтів багатоквартирних будинків, котру мають намір внести до бюджету на наступний рік.

“Ні для кого не секрет, що більшість вітчизняних багатоповерхівок майже вичерпали свій ресурс, тому капітальних ремонтів потребують давно. Самоорганізація – дуже позитивний момент, проте й не будемо забувати, що всі ці роки держбюджет цю проблему ігнорував, делегуючи головний біль на місцеві обмежені бюджети. Як наслідок, в будь-який момент можуть трапитись дійсно непередбачувані аварії і лишати місцевих жителів, котрі взяли на себе відповідальність у складний період, неправильно”, – коментує нововведення керівник управління ЖКГ Олександр Флоренко.

У першу чергу програма діятиме на форс-мажорні випадки, коли в будинку об’єднання співвласників трапиться лихо, що потребує значних капіталовкладень. Згідно із законодавством, напряму міська рада фінансувати такі ремонти права не має, адже це – нецільове використання коштів. Тому й розробляють програму співфінансування, яку мають надію ухвалити на депутатській сесії.

Бонуси на членів ОСББ очікують і в інших сферах. Наприклад, у програмі ремонту дворових заїздів (частина проекту “Золотоноша власними руками”)  в першу чергу братимуть участь саме добровільні об’єднання громадян. Також на етапах розробки знаходиться програма часткового компенсування кредитів на комплексне утеплення будинків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *