Вокалістка проекту “ONUKA” розповіла про свій зв’язок з Черкасами

Український електронний музичний гурт “ONUKA” зараз – на піку популярності. Після феєричного виступу на “Євробаченні-2017” в Києві міні-альбом колективу “Vidlik” очолив електронні чарти iTunes у Великій Британії, Німеччині, Польщі, Нідерландах, Данії та Швеції, а також став другим в Бельгії і третім у Франції і Швейцарії, а також №4 в Австралії, пише “Рідна Черкащина”.

Своєю назвою гурт завдячує майстру українських народних інструментів і музиканту Олександру Шльончику. Автор проекту “ONUKA” і вокалістка, автором текстів і генератором ідей Ната Жижченко – його онука. Назва – данина пам’яті талановитій людині.

Ната згадує, що дідусь був не лише музикантом, а й майстром, який власноруч виготовляв і відновлював музичні інструменти. Олександр Шльончик понад 30 років працював на Чернігівській фабриці музичних інструментів і міг відреставрувати практично все. Як, наприклад, торбан – струнний щипковий інструмент, схожий на лютню, який належав Тарасові Шевченку.

– Він лежав собі, закинутий, на горищі в музеї в Черкасах, повністю поїдений шашіллю, дуже трухлявий. У замовленні дідуся просили реставрувати торбан лише за допомоги старовинних матеріалів – а всю деку треба було повністю замінити. Дідусь дізнався, що десь у Катерининському соборі у Чернігові зберігають роками висушене і вимочене дерево, пробрався якимось чином туди, забрав дошки і відновив деку. Я нещодавно викладала фотографію, на якій стоїмо ми з дідусем, а поруч – цей шевченківський торбан. То був знаменний день, я дуже добре його пам’ятаю, – розповіла Ната Жижченко.

Торбан Шевченка нині зберігається у Роменському краєзнавчому музеї.

Фото http://ck.ridna.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *