Визначено переможців мистецького конкурсу ім. Данила Нарбута

Сьогодні у Черкасах відбулось урочисте вручення премій переможцям регіонального мистецького конкурсу ім. Данила Нарбута. Перемогу серед професійних митців отримав художник Іван Лавріненко за свою скульптуру “Герої не вмирають”. П’ять тисяч гривень преміального фонду дитячої премії було розподілено між чотирма переможцями в номінації образотворче мистецтво.

Про це повідомляє “Про Все”.

Одна з переможниць дитячого конкурсу учениця Драбівської школи мистецтв Діана Постоловко розповідає, що над своєю роботою вона працювала три місяці і присвятила її трагічним подіям на Сході України.

Фото: Про все

“У нашій країні зараз йде війна. І мені захотілося зобразити Берегиню людського роду. Саме ця картина й отримала перемогу. Ідея взяти участь у конкурсі належала моїй учительці – Валентині Мірошник. До цього я брала участь у багатьох конкурсах і була впевнена, що отримаю перемогу, –  розповідає школярка”.

Як зазначив у коментарі начальник Управління культури і зв’язків з громадськістю Черкаської ОДА Олег Островський, особливістю дитячого конкурсу стало те, що грошовий фонд, розрахований на одного переможця, було розподілено між чотирма учасниками.

Фото: Про все

“Всі картини дуже гарні. Перші три місця отримали по 1,5 тис. грн., а четверта учасниця 500 грн., як заохочувальний приз. Це ми зробили з метою мотивації дітей до творчості, щоб вони максимально розкривали свої таланти. Також однією з умов перемоги стало дотримання стилістики та духу творчості Данила Нарбута”, – зазначив чиновник.

Фото: Про все

Скульптуру “Герої не вмирають”, що перемогла у цьогорічному конкурсі, широкому загалу сьогодні не представили – її макет наразі перебуває у майстерні Івана Лавріненка. Але усі охочі можуть побачити інший твір скульптора – “Відкрий мене”, яку переможець подарував Художньому музею.

” Ця скульптура підходить до нашої колекції. Вона надзвичайно нарбутівська, з гумором, цікава і ідеально вписується в концепцію і формат премії”, – зауважила директор Черкаського обласного художнього музею Ольга Гладун.

Фото: Про все
Фото http://provce.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *