Як працюватиме програма “доступні ліки” у Черкасах

На впровадження урядової програми “Доступні ліки” Черкаси отримали від держави 3,6 млн. грн. Про це повідомив директора департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Олега Стадника міської ради.

Повідомляє “Рідна Черкащина”.

“Як працюватиме механізм відшкодування вартості ліків? Для початку пацієнт звертається до свого лікарня. Фахівець виписує йому рецепт на той перелік ліків, що був визначений центральним органом. Далі пацієнт іде в аптеку, з якою поліклініка уклала угоду, та безкоштовно або за мінімальною ціною отримує потрібний йому препарат із рецепту, – розповів Стадник. – Різницю між вартістю ліків, за якою їх отримав пацієнт, і ринковою – потім відшкодовує поліклініка”.

Як інформують у профільному департаменті, в Черкасах, за результатами конкурсного відбору, до програми приєднається 20 аптечних закладів:
ЧОКП «Фармація», ТОВ «Аптека №7», ПФ «Альфа – Україна Лізинг», КП «Центральна районна аптека №3», аптека №1 «Ваша аптека», аптека №2 «Дуамед», ПП «АССПО», КП «Черкаська центральна районна аптека №5», ТОВ «Медіт – М», аптека ППОГ «Мир», ПФ «Альфа – Україна Лізинг», аптека №3, аптека №14, аптека №11, аптека №161, аптека «Ваше здоров’я», аптека №200, аптека ППОГ «Мир», аптека №1 «Здоров’я», аптека №11 «Мега Аптека Здоров’я». Згідно з умовами програми, на цих закладах мають бути розміщені позначки «Доступні ліки».

Нагадаємо, від 1 квітня в Україні офіційно запрацювала нова урядова програма “Доступні ліки”. Скористатися нею можуть пацієнти із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом 2 типу. Саме ці категорії хворих за наявності рецепта від лікаря зможуть безоплатно отримати необхідні їм медикаменти безоплатно або ж придбати їх із незначною доплатою. Утім, йдеться лише про препарати зі списку, затвердженого Кабміном.

 Детальніше з інформацією про програму “Доступні ліки” можна ознайомитися за посиланням – http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170324_b.html.
 Перелік ліків, які надаватимуться пацієнтам безкоштовно за програмою “Доступні ліки” – http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20170404_b.html.
Фото http://ck.ridna.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *