Як проходитиме “Фестиваль нескореної Нації” на Черкащині

«Фестиваль нескореної Нації», який незабаром відбудеться удруге у Холодному яру на Черкащині – місце збору патріотів, пише “Культура“.

Подібні заходи відбуваються по всій Україні та набирають обертів. Головним натхненником є дівчина, яка нещодавно увійшла до сепаратистського списку «каратєлєй», – Зоя Бойченко. Незважаючи на скромність активістки Майдану, мені вдалося розпитати про ідею створення фестивалю та цьогорічні цікавинки…

Як виникла ідея проведення фестивалю?

Ще у 2008 році, коли на Волині з’явився «Бандерштат». Мене вразило, що, окрім музичної сцени, було чимало й іншого. Згодом Майдан, а потім традиційно – збір людей на «Бандерштат». Коли я побачила, що багато зголосилося, та не всі змогли поїхати – а для молоді дуже часто це вартісно – то поставила собі за мету зробити подібний захід у Центральній Україні. Адже кожен куточок нашої землі насичений маловідомими історичними фактами, про які треба говорити!

Коли ти дізналась про Холодний Яр і як це вплинуло на твою свідомість?

Про Холодний Яр я дізналася десь у 2005-му чи 2006-му. Молодіжна громадська організація «Національний Альянс» тоді вперше зібрала мандрівний табір «Холодний Яр». Книжка Горліс-Горського «Холодний Яр» багато чого відкрила, з 2006 року ми почали доносити до іншої молоді цю інформацію.

Чи немає побоювань, що цього року прийде вдвічі більше людей і не буде їх де розмістити?

Ми будемо тільки раді! Якщо удвічі, то щось придумаємо. Для фестивалю ми обрали дуже затишне місце – біля Малярового джерела. Минулоріч переповнювало відчуття, ніби всі ми жили в одній оселі.

Як молодь реагує на обмеження вживання алкоголю під час фестивалю? Звідки виникла ідея?

Ідею безалкогольного фестивалю ми запозичили у «Бандерштату». Адже патріот-націоналіст – здоровий, спортивний і тверезий. Учасники фестивалю не випадкові люди, вони це розуміють. ГО «Самооборона Майдану» стежила за дотриманням цієї умови, тому був порядок і, на щастя, прикрих випадків не трапилося.

Торік вхід на фестиваль був безкоштовним. Як цього року?

Ми організовуємо захід не з метою заробітку, і добре, що цього року знову є змога провести фестиваль. Тому нічого не змінилось – вхід буде вільним. Крім того, ми збиратимемо кошти на потреби родин загиблих героїв.

Фото Культура

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *