Як студенти уманського вишу “козу поводили” (ФОТО)

Студенти факультету української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини підготували народознавче обрядодійство «Різдвяна інтермедія «Коза». Майбутні філологи під керівництвом заступника декана з виховної роботи Наталії Мамчур та керівника театру-студії «Вервечка» Інни Терешко створили атмосферу автентичного свята із піснями, танцями, віншуваннями.

Про це повідомляють у прес-службі навчального закладу.79601420

Організатори у сценарії використали матеріали досліджень членів наукового фольклорного товариства імені Хрисанфа Ящуржинського. Студенти-учасники товариства збирають та записують автентичний фольклор, самобутні народні звичаї, традиції та обряди історичної Уманщини, які й було використано під час різдвяної інтермедії. Глядачі, серед яких були студенти, викладачі, громадськість міста, мали можливість відчути неповторний дух колоритного національного свята, насолодитися звучанням унікальних щедрівок.

Студенти талановито відтворили й давні українські новорічні звичаї «водіння кози» та «Меланки». У давнину обов’язковим атрибутом Щедрого або Багатого вечору (13 січня), крім святкової родинної вечері, було щедрування та колядування по хатах, обряди «Коза» і «Маланка», веселі гуляння, віншування та побажання на добро, на щастя, на многії літа. Як свідчать етнографічні матеріали, не було такої селянської хати, куди б не навідалися ряджені з «козою» у вечір «щедрої куті».

Учасники інтермедії «Коза» талановито вжилися у свої ролі та подарували глядачам незабутні емоції від перегляду.

Фото з сайту УДПУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *