Як у 2016 році черкащани зможуть використати пільги на проїзд у приміському транспорті?

Черкащанам, які у 2015 році користувалися пільгами у приміському транспорті, тепер надаватимуть адресну (в т.ч. і матеріалу) допомогу. Уже зараз люди можуть звертатися у сільради для відшкодування проїзду. Про це повідомляють у прес-службі Черкаської РДА.

З 1 січня фінансування втрат громадського транспорту від перевезення пільговиків покладено на органи місцевого самоврядування.

У фінансовому управлінні адміністрації підрахували, що для відшкодування безкоштовного проїзду у приміському транспорті потрібно 1,2 млн грн на рік. Половину цієї суми готові відшкодувати з районного бюджету. А  виділити 600 тис. грн із місцевих бюджетів сільські голови відмовилися. IMG_1927

– У державному бюджеті не передбачені субвенції на компенсаційні виплати на пільговий проїзд окремим категоріям громадян. Пільги надаються за рішенням органу місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевого бюджету. Так чи інакше, а проблему потрібно вирішувати в інтересах громади, аби компенсувати проїзд за пільговиків. Договори про надання соціально важливих послуг і покриття втрат за рахунок місцевих бюджетів не підписані. Фактично вже з першого січня пільговики платять за проїзд у маршрутках. Залишити їх наодинці зі своїми проблемами ми не маємо морального права, – звернувся під час розширеної наради із сільськими головами та перевізниками голова Черкаської РДА Костянтин Омаргалієв.

Пропозицію очільників району – об’єднати субвенції із місцевих та районного бюджетів – сільські голови відхилили, мотивуючи фінансовою неспроможністю, однак запевнили, що готові компенсувати проїзд пільговикам шляхом надання їм адресної допомоги.

Перевізники погодилися ще протягом місяця безкоштовно перевозити 9 пільгових категорій, як-от інвалідів війни, учасників бойових дій, інвалідів І групи, інвалідів І та ІІ груп по зору, учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС першої категорії, потерпілих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І категорії, дітей, яким встановлена інвалідність та осіб, які їх супроводжують, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та ін.

Фото з сайту Черкаської РДА, publicist.in.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *