Як Укрзалізниця економить гроші на енергоефективності

Член експертної ради при УЗ Богдан Піх розповів як залізничний перевізник економить мільйони гривень: “Укрзалізниця (Державна адміністрація залізничного транспорту України) з початку року витратили на ощадливі технології біля 10 млн грн, що дозволило заощадити на поточний момент уже майже 50 млн грн.

Про це пише спільнота Facebook “Прибуткова енергоефективність”.

Головні статті енергоефективності – системна заміна ламп розжарювання на найбільш енерговитратних вузлах на LED-прилади (зокрема, на лампи українського виробництва TeslaZet) та заощадження на закупівлі газу, який може бути заміщений більш дешевими енергоносіями вітчизняного виробництва.

Окрема стаття політики енергоефективності: заміна застарілих ще радянських двигунів тепловозів на сучасні виробництва Siemens, GE, Caterpillar Inc. та інші. Їхній ККД значно вище, а пального вони вимагають у декілька разів менше, набагато менше роблять шкідливих викидів. Поки ця модернізація йде повільно, бо здійснюється за рахунок самого заощадження енерговитрат.

У частині вантажоперевезення найголовніша стаття енергоощадності – «рекуперація». Цей принцип дозволяє електровозу, який їде з гори, пригальмовуючи, самому генерувати електроенергію та повертати її у мережу. Отже, в гору потяг – споживає енергію, у долину – регенерує. За півроку УЗ на цьому заощадила 42 млн грн. Більше половини цієї суми припадає на заощадження Львівської залізниці, бо саме в карпатському регіоні ландшафт сприяє максимальній ефективності такої-от “рекуперації”.

Фото https://www.facebook.com/UAenergy.efficiency/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *