Як уманчани відреагували на закон про соціальні мережі

“Заборона Інтернет-провайдерам надання послуг з доступу користувачам мережі Інтернет до ресурсів сервісів «Mail.ru» та соціально-орієнтованих ресурсів «Вконтакте»  та «Одноклассники»”, – сказано у повідомленні.

Про це повідомляє “Вечірня Умань”.

Закриття соціальних мереж – обмеження  вільного спілкування українців, чи реальна можливість зменшити вплив російських спецслужб?  Журналісти поцікавились, як до такого указу ставляться  уманчани.

Вячеслав Зозуля, член виконкому Уманської міської ради

Весною 2014 року в російських соцмережах  я написав, що через тиждень закриваю свої акаунти  в «Однокласниках» і «ВКонтакті» та переходжу на «Фейсбук»,  І сьогодні, дізнавшись про оприлюднений указ, радий, що три роки тому видалив акаунти на москальських сайтах.

Що до «ВКонтакті» , то це соціальна мережа для школярів та студентів, через яку найлегше  пропагувати маячню. Як на мене, цей  указ не просто закрив російські соцмережі а знищив декілька спільних просторів з окупантом. І якщо  у вашій стрічці новин стало менше хоча б на одного ватника, значить це правильне рішення.

blankСкус Ольга, викладач УДПУ

«Вконтакте» та «Одноклассники» на сьогодні є основними виробниками антиукраїнського контенту. Але їх закриття – це не вихід! Молодь, яка є більшістю користувачами цих мереж, знайде інший вихід через зміну ІР!
На мою думку, набагато ефективніше було б, щоб у нас з’явився сильний спеціальний кібервідділ, який зміг би правильно вести контр дії в цих мережах.
Молоді потрібно вмикати голову і з більш холодним розумом ставитись до певних речей, критично аналізувати те, що “споживають”. Будь-яка дестабілізація буде на руку тим людям, хто не дуже любить НАШУ країну.

blankЯрослав Кулінєєв, адміністратор пабліку “Типова Умань” 

Особисто моя думка з цього приводу, що так, це можливо, але ця ініціатива ні до чого хорошого не приведе. Якщо людина адекватна та свідома, вона ніколи не буде слідкувати за російською пропагандою чи відвідувати російські ресурси, де на її спосіб мислення могли б повпливати.
Це перше, по-друге, ні для кого не секрет, що зараз іде інформаційна війна, але іде вона не тільки в “Однокласниках” чи “Вконтакте”, вона всюди, і вирішити цю проблему обмеженням російської пропаганди через соціальні мережі просто так не вийде. Бо крім цих сайтів є ще тисячі ресурсів де ця пропаганда можлива. Це цілком і повністю залежить від людини, яка використовує Інтернет.
Зараз дуже багато українців відвідує сайти “Вконтакте” та “Одноклассники”, дуже багато людей там робить бізнес та просто спілкується або слухає музику і вони навіть не цікавляться є там пропаганда “руського міра” чи нема. Тому я вважаю, що заборона соціальних мереж тільки нашкодить.
На мою думку, якщо президент, так переймається тим, щоб українці не були під впливом російської пропаганди, то йому не “закривати Інтернет” потрібно, а займатися вихованням національної свідомості, щоб жодна пропаганда не мала ніякого впливу на українців».

Але є й інша сторона, екномічна, дійсно, багато підприємців веде бізнес в цих соцмережах. Що ж буде з цим видом прибутку?

«На бізнес, думаю, що ніяк не вплине, можливо, тільки частково, в українському Інтернет-просторі є безліч українських соціальних мереж куди всі підприємці згодом перейдуть. Це як зі звичайним бізнесом – якщо один підприємець зникає з ринку, його місце займуть інші. На початку буде трохи важко звикнути, але, якщо вже таке сталося то іншого вибору і не буде. В будь-якому випадку поміж “Вконтакте” і “Одноклассників” є ще “Фейсбук”.

blankСергій Крикун, один з організаторів фестивалю Holi Dance Uman

На даний час, аналогів такого контенту як «ВКонтакті» в Україні немає. Спочатку потрібно запустити мережу яка могла б замінити В.К. а потім закривати. Особисто для мене «ВКонтакті» – це платформа для  реклами Фестивалю «HoliDanceUman», основна публіка якого – це школярі та студенти . Якщо закриється В.К. ми втратимо 70% нашої аудиторії.

Фото http://vch-uman.in.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *