іноземна мова

Як вивчити іноземну мову: 7 порад від перекладачів TED

Слухати поради про вивчення мову від людей, які знають лише фрази «Hello» і «London is the…», безглуздо, а ось від професіоналів — ні. Перекладачі TED поділилися своїми хитрощами, які допомагають їм вивчати мову і мотивувати себе на подальше навчання.

Кажуть, що діти вчать мову швидше за інших. Проте це не означає, що дорослі повинні здаватися.

Ось кілька порад, які допоможуть вам справитися з новою мовою:

Ставте реальні цілі

Визначтеся з метою, щоб не перевантажуватись. Одна з перекладачів TED, Джудіт Мац, пропонує вибирати по 50 слів з нової мови і намагатися використовувати їх в реальному житті. А вже потім переходити до граматики.

Впустіть мову в свій побут

Чим більше ви використовуєте іноземну мову в повсякденному житті, тим більше ваш мозок звикає до неї. Ольга Дмітроченкова пропонує підписати кожну річ в будинку іноземною мовою. Також не варто нехтувати дитячими книгами, написаними іноземною.

Зробіть вивчення мови звичкою

Знайдіть у вивченні мови щось таке, що подобається вам найбільше, і дотримуйтеся цієї звички кожен день. Це можуть бути бесіди з людьми, читання зарубіжних статей і книг або фільми з субтитрами.

Дозвольте технологіям вам допомогти

Навіть така дрібниця, як установка іншої мови в телефоні, може допомогти. Також колеги з TED пропонують використовувати різні додатки. Наприклад, Anki або Duolingo.

Думайте про вивчення мови як про можливість отримати новий досвід

Для Себастьяна Бетті нова мова завжди була можливістю побачити світ по-новому. Відвідування парків, читання книг чужою мовою або прослуховування музики на фолк-фестивалях. Інші перекладачі TED згодні з цією порадою. Для Анни Мінолі англійська стала можливістю дивитися улюблені фільми без перекладу, а Іван Стаменкович, зрозумівши ще в п’ятому класі, що він може говорити англійською, зміг дивитися улюблені мультфільми без субтитрів.

Заводьте друзів

Взаємодія з іншими людьми, використовуючи нову мову — це ключ до того, щоб навчитися виражати свої думки, замість того, щоб вимовляти всі слова в голові перед тим, як їх висловити. Якщо ви захочете, то без проблем зможете знайти носія мови, який захоче з вами поговорити. Можливостей багато, починаючи від тематичних зустрічей і закінчуючи інтернетом.

Не переживайте через помилки

Один з основних бар’єрів у вивченні нової мови —  це страх зробити помилку. Але для носіїв мови ваша спроба спілкуватися з ними на їх мові — це ознака мало не геніальності. Вони будуть цінувати ваші зусилля і намагатися допомогти вам. І будьте терплячі: чим більше ви говорите, тим ближче стаєте до уявного ідеалу самого себе.

Фото і текст: www.mizky.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *