Які дерева для свого саду обирають черкащани?

Черкащани активно скуповують саджанці, аби виростити на території своїх домоволодінь розкішні сади. На що найчастіше падає вибір черкаських покупців дізнавалися журналістиvikka.ua.

Черкаські, уманські, городищенські і навіть вінницькі. Черкаський ринок поступово наповнюється саджанцями. За словами продавців, саме в середині березня дерева та кущі найкраще приживаються у ґрунті. Наразі серед хітів продажу традиційні дерева та досить екзотичні рослини.

“Зараз найбільше купують плодові: яблуні, вишні, сливи, абрикоси. Купують кущі, як-то малина, смородина, ірга, жимолость. В середньому, саджанці коштують від 40 до 80 гривень. Найдорожче дерево – це абрикос “Чорний принц”. Коштує 180 гривень. Він того вартий”, – зазначає продавчиня Олена Василівна.

blank

Вона нагадує клієнтам, щоб підсипали під коріння дерев золу – джерело калію.

Її товар із Умані. Покупцям, які ще не визначилися з плодовими деревами, жінка також радить купувати червонолистий персик Бургунді. Каже, що завдяки тому, що його листочки не кучерявляться та не хворіють, він дуже популярний.

blank

Найдорожчі на ринку дерева, що висаджуються для краси. Саджанці декоративної сакури та шовковиці вартують 500-600 гривень.

Продавці, що торгують саджанцями тільки перші дні, дотримуються ще торішніх розцінок.

“Ми не змінювали ціни. Яблуні продаємо по 30-50 гривень, кісточкові вартують від 35 до 60 гривень. Найбільше беруть ті сорти яблунь, що популярні в продажу. Це – Флорина, Гала, Симиренка, Голден. Серед груш користуються попитом Листопадова, Лимонка, Улюблениця Клапа”, – зазначає Діна Іванівна.

Вічнозелені туї на ринку продають від 100 гривень.

blank

Найекзотичніші дерева до Черкас приїхали із Вінниці.  Лимонне, гранатове дерево, дерево ківі – все це виростила садівниця Галина Іванівна.

blank

“Ківі – морозостійке. Крім відкритого ґрунту, його, як і деякі інші дерева, можна висаджувати у горщик та переносити із саду в лоджію. Ось цей 4-річний саджанець може плодоносити вже у цьому році. До речі, ківі самозапильне дерево. Також продаю саджанець “родича” ківі. Називається актинідія. Її плоди без ворсу”, – каже вінничанка.

blank

Продавати саджанці свого винограду виніс черкащанин Микола Андрійович. Каже, що виноград із листям саджати треба у квітні. Радить поки що притримати такі кущі у приміщенні. Наразі їх ціна 40-50 гривень.

blank

До 20 березня черкащанам не радять саджати кущі троянд. До речі, їхня вартість цієї весни зросла на декілька гривень. За один кущ просять 60-68 гривень.

blank

blank

Фото http://vikka.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *