Які доходи обраховуються для призначення субсидії по-новому

Заступник директора департаменту-начальник управління соціальної допомоги та компенсаційних виплат департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Катерина Бінусова пояснює, які доходи обраховуються  для призначення субсидії по-новому.

Період для врахування доходів при призначенні субсидії.

Одразу відзначимо: з 01.05.2018 р. змінено період, за який враховуються доходи для призначення субсидії на оплату ЖКП (п. 11 Положення № 848).

До зазначеної дати в загальному випадку субсидія для відшкодування витрат на оплату ЖКП призначалась виходячи з розміру середньомісячного сукупного доходу осіб за попередні два квартали, що передують місяцю, з якого призначається субсидія.

З 01.05.2018 р. субсидія на оплату ЖКП призначається виходячи із середньомісячного сукупного доходу осіб: за III — IV квартали попереднього календарного року — у разі, коли житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону (з травня по вересень); за I — II квартали поточного календарного року — у разі, коли житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону; за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії, — у разі, коли житлова субсидія призначається після початку опалювального (неопалювального) сезону.

Увага! Для непрацюючих пенсіонерів, які не мають інших доходів ніж пенсія, до сукупного доходу враховується розмір нарахованої пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається житлова субсидія. Звертаємо увагу, що при призначенні субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, як і раніше, враховуються доходи за попередній календарний рік.

Обчислення доходу для призначення субсидій.

Як вже зазначалось, з 01.05.2018  при призначенні субсидії враховуються доходи членів сім’ї осіб, які зареєстровані в домогосподарстві, навіть якщо члени сім’ї зареєстровані за іншою адресою.

Доходи від реалізації молока враховуються в розмірі 30 відсотків нарахованих сум. Ця норма застосовується за умови подання заявником документів, які підтверджують суму отриманого доходу від реалізації молока. Зазвичай, такий документ видається підприємством, яке приймає молоко для подальшої переробки.
Визначення доходів окремих категорій громадян. Пунктом 12 Положення № 848 (у редакції постанови № 329) визначені нові правила обчислення доходів осіб, в яких відсутні доходи або їх доходи менші за мінімальну заробітну плату та/або вони не сплачують соцвнесок.

У деяких випадках дохід таких осіб визначається на певному рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розмір якого береться станом на кінець періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії на оплату ЖКП.

Нагадаємо, що розмір прожиткового мінімуму встановлюється щороку Законом про Державний бюджет на відповідний рік.

Пропонуємо уважно вивчити нові правила обчислення доходів окремих категорій осіб:

– особи, які протягом періоду, за який враховуються доходи, перебували на строковій військовій службі половина одного прожиткового мінімуму
– особи, які навчалися за денною формою навчання у закладах середньої освіти, професійно-технічних навчальних закладах, закладах вищої освіти один прожитковий мінімум
– особи, які зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості один прожитковий мінімум –
– особи, які перебувають у складних життєвих обставинах (лише за рішенням Комісії) один прожитковий мінімум
– особи, які отримували хоча б один із таких видів доходу, як: — пенсія; — стипендія; — допомога при народженні (усиновленні) дитини; — допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю; — допомога по догляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу; — допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю; — тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату; — допомога по безробіттю фактично отримані такими особами доходи
– особи, які мали дохід (навіть менший за мінімальну заробітну плату) та які станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, не досягли 18-річного віку фактично отримані такими особами доходи –
– особи, яких за рішенням Комісії віднесено до інших категорій громадян, зокрема таких, що надають соціальні послуги фактично отримані такими особами доходи
– особи (в яких відсутні доходи або доходи менші за мінімалку та/або вони не сплачують соцвнесок), яким призначається субсидія на тверде паливо два розміри прожиткового мінімуму.

В усіх інших випадках три розміри прожиткового мінімуму.

Для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи одна мінімальна заробітна плата Для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи дві мінімальні заробітні плати.

Для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи три мінімальні заробітні плати

Непрацюючі пенсіонери, в яких відсутні інші доходи, крім пенсії розмір нарахованої пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається житлова субсидія.

Фото Економічна правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *