Яким партіям надають вподобання черкащани?

Лідерами електоральних вподобань у Черкасах є політичні сили: «Слуга народу» (27,6%), «Батьківщина» (14,1%), «Європейська солідарність» (12%), «Опозиційна платформа «За життя» (6,9%). Про це повідомляє “Прочерк“.

Варто розуміти, що електоральна ситуація в місті Черкаси вкрай розмита. Партія «Слуга народу» залишається лідером підтримки громадян серед інших політичних сил. Разом з тим, спостерігається тенденція втрати голосів виборців, пов’язана з невизначеністю лідерської групи на місцевому рівні та оскільки досі є невідомим потенційний кандидат на посаду міського голови від партії «Слуга народу». У той же час показник респондентів, які готові проголосувати за «Слугу народу», якщо вибори відбудуться в жовті цього року сягає 38,6%.

В черкаському політикумі певну роль відіграє партія «Європейська солідарність», рейтингові показники її складають 12%.

Політична сила «Опозиційна платформа «За життя» має всі шанси подолати п’ятивідсотковий бар’єр у виборах до міської ради з результатом підтримки – 6,9% .

Партія «Національний корпус» досягає – 4%, якщо б вибори відбулися у найближчу неділю.

Щодо діяльності інших місцевих політичних сил, таких як «Свобода», «Самопоміч», «Громадянська позиція» та регіональна партія «Черкащани», слід зауважити, що вони на даний час не долають п’ятивідсотковий бар’єр.

ДЕТАЛІ: З 07 по 11 червня 2020 року Черкаське регіональне відділення Соціологічної асоціації України було проведено соціологічне дослідження «Суспільно-політичні настрої населення м. Черкаси напередодні місцевих виборів 2020 року» з метою визначення електоральних настроїв жителів міста Черкаси. Опитування проводилося методом особистого формалізованого інтерв’ю (face to face). Цільова аудиторія – мешканці міста Черкаси віком від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна. Вибіркова сукупність 1000 респондентів. Із них 48% чоловіків та 52% жінок; за віком: від 18 до 34 років – 36%, від 35 до 50 років – 41%, 51 до 60 років – 11%, віком 60+ років – 12%; опитування проводилося у всіх районах міста. Статистична похибка вибірки становить ± 2,8%.

У ході соціологічного дослідження вивчався рейтинг політичних партій, які ймовірно братимуть участь у виборах до міської ради.

Голова Черкаського
регіонального відділення САУ,
кандидат соціологічних наук Л.А. Дудко
інформація з “Фейсбуку”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *