ЄБРР виділить 20 млн євро на будівництво сонячної електростанції в Чигирині

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) надасть норвезькій Scatec Solar в особі “Скатек Солар АСА” кредит у сумі EUR19,7 млн на будівництво в Чигирині (Черкаська обл.) сонячної електростанції (СЕС) потужністю 55,4 МВт, ще частину коштів виділять Шведський фонд та Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО), повідомляє Інтерфакс.

Зокрема, йдеться про кредит шведської держустанови фінансування розвитку “Сведфанд Інтернешнл АБ” (Шведський фонд) у сумі EUR10 млн та кредиті з боку НЕФКО розміром EUR5 млн.

Фінансування будівництва з боку ЄБРР здійснюється у рамках затвердженої в липні 2018 року програми фінансування альтернативної енергетики в Україні USELF III загальним обсягом EUR 250 млн. Кредитні кошти, за даними самого девелопера, покриють 70% загальних витрат на проект.

“Очікується, що нову СЕС буде введено в експлуатацію в 2020 році, вона забезпечить скорочення викидів CO2 на більш ніж 36 тис. тонн на рік. Це вже четвертий проект “Скатек Солар” в Україні. З попередніх проектів компанії ЄБРР також підтримав будівництво СЕС потужністю 47 МВт у Миколаєві та СЕС на 30 МВт у Кам’янці”, – йдеться в повідомленні ЄБРР.

Компанія отримала 51% у Rengy Bioenergy (решта 49% належить українському девелоперу Rengy Development), яка нині будує СЕС на 47 МВт у Миколаївській області. На початку цього року норвежці також розпочали будівництво СЕС “Кам’янка” на 30 МВт у Черкаській області Scatec Solar. Для цього вони придбали 100% ТОВ “Чиста Енергія 2011”.

Згідно з нещодавніми заявами компанії, на кінець 2019 року вона наростить свій портфель проектів у сонячній енергетиці України майже до 400 МВт, загальний обсяг інвестицій сягне EUR250-300 млн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *