Юна українка винайшла, як за допомогою личинок утилізувати пластикові відходи

Учениця маріупольського технічного ліцею Катерина Малкіна запропонувала рішення проблеми утилізації пластикових відходів за допомогою личинок жуків, інформує “newsone.ua“.

Дівчина стала срібним призером восьмої Всесвітньої олімпіади з екології в Голландії, представивши свій науковий проект, який вирішує проблему утилізації поліетилену та збереження природних ресурсів. Серед 200 учасників з 49 країн світу саме ідея 14-річної українки привернула увагу суддів і вчених.

– У нас новий метод утилізації пластикового сміття. Ми вирішуємо дуже масштабну проблему, але просто, за допомогою личинок. Ми зараз отримуємо патент, тому подробиці не оголошуємо. Ці личинки поширені, їх використовують у якості корму для рептилій, а ми спрямуємо його в ще одне русло. Цей метод дозволить зробити світ чистішим. За 9 місяців 20 личинок можуть з’їсти один пакет, – розповідає Катерина Малкіна.

На жаль, в Україні інноваційний метод органічної утилізації відходів нікого не зацікавив, тому учениця разом зі своїм науковим керівником співпрацюватиме з іноземними інвесторами. Зараз наукова команда займається оформленням патенту і найближчим часом планує впровадити свою технологію в масове виробництво.

Фото newsone.ua

2 комоентарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *