Юні робототехніки Черкащини здобули перемогу на київському фестивалі

Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український дім», що у Києві, 11 та 12 березня приймав фестиваль «ROBOfirst – більше ніж роботи». Це – масштабна подія у сфері освіти, науки і техніки, де талановиті, творчі, ерудовані діти віком від 6 до 16 років зі всієї України демонструють свої вміння у сфері конструювання, робототехніки, програмування, інженерії і архітектури, повідомляють в управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА.

У рамках фестивалю проведено два конкурси з науки та робототехніки – Всеукраїнський чемпіонат FIRST LEGO League (для дітей 9-16 років) та Всеукраїнський фестиваль FIRST LEGO League Junior (для дітей 6-10 років).

0772640767396763Протягом двох днів більше 1000 юних конструкторів-робототехніків демонстрували своїх роботів, LEGO-моделі та інноваційні ідеї-стартапи на тему «Пліч-о-пліч з тваринами». Останні 6 місяців учасники команд досліджували взаємодію людей та тварин, дізнавались, яким чином вони впливають одне на одного, і як можна покращити цю взаємодію. На фестивалі «ROBOfirst – більше ніж роботи!» було представлено близько 130 різних дитячих проектів-стартапів на цю тему.

Черкаську область на фестивалі представили команди таких навчальних закладів:

  1. Гельмязівська загальноосвітня школа I-III ступенів;
  2. Золотоніська гімназія імені С. Д. Скляренка;
  3. Золотоніська спеціалізована школа №2 інформаційних технологій;
  4. Коробівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»;
  5. Монастирищенська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №5;
  6. Сигнаївський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів»;
  7. Смілянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7;
  8. Тальнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2;
  9. Черкаська гімназія №9 імені О. М. Луценка;
  10. Єрківська ЗОШ I-III ступенів імені Героя України В. М. Чорновола.

На відвідувачів фестивалю чекали LEGO-майстер-класи з робототехніки, архітектури, математики та географії. Всі бажаючі мали нагоду зіграти у робофутбол, робоперегони та покерувати роботом-захоплювачем.

997677717174439812 березня, після виконання усіх конкурсних завдань, в концертному залі Українського дому відбулася урочиста церемонія нагородження переможців.

У змаганнях Junior FLL команди всіх навчальних закладів області відзначені цінними призами за неоціненний вклад у розвиток ідеї «Пліч-о-пліч з тваринами».

18587251Оскільки тема цьогорічного конкурсу «Animal Allies» – друзі тварин, для всіх присутніх волонтери-кінологи провели показові виступи з собаками-терапевтами.

Змагання FLL, у яких взяли участь 53 команди з усієї України, принесли низку здобутків нашим командам. Нагороду «Шляхетний професіоналізм» отримала команда «Side by side» Сигнаївського НВК «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Шполянської районної ради. Перемогу в номінації «Найвищий бал в Грі роботів» святкували відразу дві команди з Черкащини – «Kiborgs.UA» Черкаської гімназії №9 імені О. М. Луценка Черкаської міської ради та «ZOLOWIZARDS» Золотоніської гімназії імені С.Д. Скляренка Золотоніської міської ради.

73626708Чемпіонами FLL стали команди «Kiborgs.UA» Черкаської гімназії №9 імені О. М. Луценка та «ZOLOWIZARDS» Золотоніської гімназії імені С. Д. Скляренка.

Також особливою подякою відзначено суддів області, які взяли участь у Всеукраїнському турнірі FLL, а саме: Вадима Шкарбана, Світлану Прохоренкову та Оксану Животову.

Фото http://ck-oda.gov.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *