Юрій Ткаченко: “Хто раніше ввійшов в процес об’єднання в ОТГ – той має більше вигод”

ОТГ-першопрохідці стають дедалі конкурентнішими. А надто – де у громадах є потужні лідери, які стратегічно розподіляють ресурс. Про це заявив на координаційній нараді в ОДА очільник області Юрій Ткаченко, пише Інфоміст.

– Хто раніше ввійшов в об’єднавчий процес – той має більше вигод, – пояснив Юрій Ткаченко. – Реформа, ініційована Президентом і Урядом, набирає обертів. Якщо брати перші громади, то там доходи разом із міжбюджетними трансфертами з державного бюджету подекуди вже зросли до 13 разів. Наступні після них мають динаміку в 4-7 разів. А це – ресурс на розвиток територій. Іншого шляху натепер немає. Держава дає можливості, треба ними сповна користуватися. Тим паче, що ми вже маємо вдосталь реальних історій розвитку громад після об’єднання. Це для всіх скептиків, які всіляко на старті реформи її гальмували.

Черкащина ввійшла до п’ятірки областей за кількістю створених минулоріч об’єднаних територіальних громад. Водночас очільник області закликав активізовувати об’єднавчі процеси. Особливо в тих районах, де ще не створено жодної об’єднаної громади. Зокрема, у Христинівському, Звенигородському, Монастирищенському, Лисянському та Чигиринському.

– Я чекаю від керівників районів чіткий план дій і результат, – наголосив голова Черкаської ОДА. – Усі необхідні консультації ми надаємо. Маємо продуктивну взаємодії із Центром розвитку місцевого самоврядування. Його фахівці спільно з Агенцією регіонального розвиту Черкащини навіть допомагають об’єднаним громадам зі стратегіями розвитку.

Нагадаємо, натепер в області створено 26 об’єднаних територіальних громад. Уже надано позитивний висновок ОДА Русько-Полянській ОТГ Черкаського району та спрямовано звернення на ЦВК, а також 2 висновки про приєднання: до Степанківської ОТГ Черкаського району (Залевківська та Голов’ятинська сільські ради Смілянського району) та до Паланської ОТГ (Синицька сільська рада Христинівського району). Відповідні звернення теж спрямовано до ЦВК.

Картинка Hyser

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *