З 1 травня зростуть зарплати працівників бюджетної сфери

6 квітня Кабінет Міністрів України  ухвалив низку рішень щодо підвищення соціальних стандартів та посадових окладів для працівників І тарифного розряду ЄТС з 1 травня. Це передбачає збільшення прожиткового мінімуму, мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії та зарплат працівників бюджетної сфери, інформує “Урядовий портал”.

– Ми запроваджуємо режим постійного підвищення державних соціальних стандартів для відновленнякупівельної спроможності громадян, – сказав міністр соціальної політики України Павло Розенко.

Він повідомив, що з 1 травня 2016 року прожитковий мінімум підвищиться в середньому на 5,2 %. Для працездатних осіб (мінімальна зарплата) він буде складати 1450 гривень, для осіб, які втратили працездатність (мінімальна пенсія), – 1130 гривень, для дітей віком до 6 років – 1228 гривень, для дітей віком від 6 до 18 років – 1531 гривню.

Павло Розенко зауважив, що підвищення пенсійних виплат з 1 травня стосуватиметься 6,5 млн. українських пенсіонерів. Загалом же, за його словами, зросте близько 80 видів соціальної допомоги.

Глава Мінсоцполітики також заявив, що паралельно з підвищенням соцстандартів відбудетьсяпідвищення посадових окладів І тарифного розряду ЄТС.

– Це стосується 3,5 мільйона працівників бюджетноїсфери – вчителів, лікарів, працівників соціальної сфери, культури. Мінімальна заробітна плата підвищуєтьсяна 5,2 %, проте посадовий оклад працівника І тарифного розряду підвищується на 6,5 %, – зазначив він.

Фото osvita.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *