За новим законом поліцейські будуть штрафувати водіїв автомобілів за несплату послуг платного паркування

21 грудня народні депутати Верховної Ради України підтримали “Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів” .

Метоє законопроекту є впровадження цивілізованої системи паркування транспортних засобів, що базується на європейській практиці. Законопроект запроваджує дієвий механізм притягнення до відповідальності порушників правил паркування, вводить режим фото/відеофіксації правопорушень у сфері паркування, мінімізує вплив людського фактору та корупції на здійснення оплати паркувальних послуг.

Новий законопроект дозволяє штрафувати водіїв автомобілів за несплату послуг платного паркування, а також дозволяє поліції евакуювати припарковані машини, що перешкоджають руху транспорту.

Транспорт можуть прибрати за допомогою евакуатора, якщо він суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху.

Повернення затриманого транспортного засобу відбуватиметься після сплати штрафу і вартості послуги з його транспортування та зберігання. Для тимчасового затримання транспортного засобу інспектори зобов’язані у режимі фотозйомки або відеозапису фіксувати в протокол відповідні порушення.

За порушення правил паркування автомобілів або несплату вартості послуг майданчики для платного паркування громадянину загрожує штраф в 20-кратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування парковки.

Паркування місцях, призначених для пільговиків, особами, які не мають відповідних прав, тягне за собою накладення штрафу в 30-кратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування парковкою.

Згідно з новим Законом органи місцевого самоврядування отримали широкі повноваження щодо організації паркування:

– встановлено чіткі вимоги до здійснення паркування;

– збільшено штрафи, які будуть надходити до місцевого бюджету;

– для штрафування за порушення правил зупинки, стоянки та паркування достатньо введення фото-, відеофіксації правопорушень;

– виконавчий комітет самостійно буде розглядати справи про адміністративні правопорушення.

Тепер наведення порядку в громадах з паркуванням транспорту – на відповідальності місцевих рад.

Фото Lойер, текст Андрій Міняйло

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *