За рік в атмосферу Черкащини потрапили майже 58 тисяч тонн забруднюючих речовин

Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел області в 2018 році сягли 57,9 тис. тонн. 

Загалом, за даними Черкаського обласного центру з гідрометеорології, індекс забруднення атмосферного повітря м. Черкаси  збільшився з 5,5 (2017 р) до 6,24 (2018 р). Для визначення ступеню забруднення атмосферного повітря використовується комплексний індекс забруднення атмосферного повітря.

— Одним із вагомих інструментів щодо зменшення промислового забруднення довкілля є впровадження новітніх технологій та здійснення природоохоронних заходів  зі скороченню викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, – зазначила начальник обласного управління екології та природних ресурсів Олена Звягінцева. — Мінприроди України розмістило для широкого обговорення у себе на сайті проект Плану заходів з впровадження Концепції реалізації державної політики у сфері промислового забруднення. Проект визначає заходи, строки та відповідальних виконавців для поетапного реформування дозвільної системи. Зокрема у сфері охорони атмосферного повітря, створення дієвого механізму для запобігання, зменшення та контролю промислового забруднення та мінімізації його впливу на всі компоненти довкілля.

Впровадження підприємствами заходів і технологій зі скорочення викидів в атмосферне повітря та здійснення територіальними органами Державної екологічної інспекції України контролю за своєчасністю їх виконання зменшить рівень забруднення атмосферного повітря, поліпшить його якісний стан та створить сприятливі умови для життєдіяльності населення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *