За цей рік в обласній адміністрації обробили більше 200 звернень щодо земельних питань

Торік у Департаменті агропромислового розвитку ОДА розглянули понад 400 звернень громадян та суб’єктів господарювання до обласної адміністрації щодо надання, вилучення земельних ділянок, поновлення договорів оренди землі та ін. Зауважимо, проекти розпоряджень з питань земельних відносин готує саме Департамент АПР, визначений суб’єктом правової ініціативи.

За результатами розгляду звернень, повідомляють в Департаменті, загалом підготували й ухвалили 223 розпорядження ОДА.

– За період цього року ми отримали та опрацювали вже понад 200 звернень до Черкаської обласної адміністрації з приводу земельних питань, – каже керівник Департаменту Ігор Колодка. – За результатами розгляду, ухвалили вже 111 розпоряджень, надали відповіді та інформацію на запити державних установ, юридичних осіб та громадян. На сьогодні, до речі, готують аукціон із продажу права оренди земельної ділянки для комерційного використання в адмінмежах Родниківської сільської ради на Уманщині.

На виконання Земельного кодексу України, ухвалили розпорядження про передачу земельних ділянок із державної в комунальну власність відповідних територіальних громад та підписали акти приймання-передачі 23 земельних ділянок, також одну земельну ділянку прийняли з комунальної в державну власність.

Між тим, зберігається тенденція до збільшення звернень орендарів земельних ділянок, що вирішили придбати їх у власність шляхом викупу. Так, якщо у 2015 році було одне звернення, у 2016 – два, то протягом 2017-2019 років викупили 15 земельних ділянок під власним нерухомим майном землекористувачів. Продаж земельних ділянок державної власності дасть значні надходження коштів до державного бюджету, при цьому залишаться надходження до відповідних місцевих бюджетів у вигляді земельного податку.

Довідково:

Для дотримання законодавства України щодо строків і порядку розгляду звернень, оптимізації роботи обласної державної адміністрації та забезпечення своєчасного і прозорого розгляду звернень щодо оформлення права на землю розпорядженням обласної державної адміністрації від 14.09.2015 Департаменту доручили підготовку проектів розпоряджень з питань земельних відносин, де Департамент визначили суб’єктом правової ініціативи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *