Задля безпеки маньківчан створено пожежні команди

Кожного року в сільській місцевості Черкаської області виникає близько 700 пожеж, що становить від 65 до 70% їх загальної кількості. Так само в сільських регіонах переважають пожежі з трагічними наслідками.

Повідомляє Управління ДСНС у Черкаській області.

Це обумовлено у першу чергу збільшеним часом реагування пожежно-рятувальних підрозділів розташованих в районних центрах на пожежі.  Не виключення і стан із пожежною безпекою в Маньківському районі.

Із кожним роком проблемні питання, пов’язані з забезпеченням пожежної безпеки об’єктів та населених пунктів сільської місцевості стають дедалі актуальнішими. Достатньо сказати, що у минулому році на території району виникло 42 пожежі, збитки від яких становлять понад 1млн 600 тис. гривень, 85% цих пожеж виникли саме в сільській місцевості. Внаслідок пожеж вогнем знищено та пошкоджено 29 будівель та споруд житлового сектору, та 4 одиниці автотранспорту, загинуло 4 особи.

Перше півріччя 2016 року, також не дає підстав для оптимізму, адже на території району вже сталася 21 пожежа, матеріальні збитки перевищили 1 млн 200 тис. грн. Вогнем пожеж знищено та пошкоджено 13 будівель та споруд житлового сектору, 2 одиниці автотранспорту. Під час ліквідації пожеж пожежно-рятувальними підрозділами району врятовано 2 людини, 12 будівель та споруд а також матеріальних цінностей на суму без малого у 2 мільйони гривень.

Основними причинами виникнення пожеж залишаються необережне поводження з вогнем, порушення правил пожежної безпеки при улаштуванні та експлуатації електроустановок та неправильна експлуатація чи несправне пічне опалення.

Як і раніше, в поточному році ліквідація переважної більшості пожеж в сільських населених пунктах здійснюється виключно пожежно-рятувальними підрозділами ДСНС України. Проте ефективність їх дій напряму залежить від відстані яку рятувальникам доводиться долати поспішаючи до місця виникнення надзвичайної події. Тож у випадку якщо пожежа сталася у населеному пункті за 20 чи навіть більше кілометрів, говорити про ефективні дії на місці вже не доводиться. За таких умов, надзвичайно важливим є реалізація програми щодо створення в сільських населених пунктах місцевих пожежних команд (МПК).

Проте враховуючи фінансову витратність цього проекту, його реалізація і вирішення проблеми протипожежного захисту сільської місцевості можливі лише за активного сприяння органів місцевого самоврядування..

Сьогодні в районі функціонує лише одна така команда, в селі Нестерівка, проте, співробітники ДСНС сподіваються, що приклад її функціонування вагомий та яскравий аргумент на користь програми створення МПК. Так з початку року пожежні цієї команди ліквідували 3 пожежі. Завдяки їх оперативності вдалось відстояти від вогню житловий будинок а також 2 надвірні споруди в яких утримувалася домашня худоба.

Уже сьогодні, сільські голови сіл та селищ Молодецьке, Поташ, Буки, Іваньки уважно вивчають досвід створення та функціонування цієї частини. Адже у відповідності до Розпорядження голови Черкаської обласної державної адміністрації, в цих населених пунктах також заплановано створити сільські пожежні підрозділи які б захищали від вогню не лише ці селища а й сусідні.

Фото www.km.mns.gov.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *