Замість трудової еміграції — робота у садах Чигиринщини

Одне з найбільших в Україні підприємств з вирощування яблук шукає сезонних працівників. Майбутньому персоналу обіцяють зарплатню майже, як у Польщі, та умови праці не гірші європейських. На тепер компанія має 170 га яблуневих насаджень, 3 тисячі молодих дерев, власні сучасні сховища та переробний комплекс. Втім, найближчим часом тут планують розширити виробництво.

Екскурсію для місцевих журналістів компанія «Маїс» організувала разом з Обласним центром зайнятості. Мета таких оглядин — привернути увагу до проблеми нестачі робочих рук. Нині пора збору і заготівлі яблук у самому розпалі. Триває вона щороку від серпня по жовтень. Саме у цей час підприємство особливо гостро потребує сезонних працівників. Штат постійних налічує 40 осіб, наразі ж необхідно 200 – 300 робітників.

Річ у тім, що плоди дозрівають майже одночасно і зібрати їх потрібно максимально швидко. Так звану «падалку» компанія не використовує. Навіть для виготовлення соку бере винятково добірні зрілі фрукти. Продукція під торговою маркою «Найсік» — це соки прямого віджиму. «Маїс» нині активно займається просуванням на ринок цієї продукції. До асортименту нещодавно додалися змішані соки — виготовлені на основі яблучного соку суміші з додаванням бурякового, морквяного, гарбузового тощо.

Директор плодоовочевого департаменту ТОВ АПК «Маїс» Олександр Самойленко розповів гостям-медійникам про умови, створені для тих, хто виявить бажання приєднатися до колективу на тимчасовій основі. Прямо в полі збудовано сучасні переодягальні. Є туалети. Працює їдальня. Для захисту рослин встановили на полях анти градову систему. Вона подає вгору тепле повітря, від якого небезпечні для людей і рослин опади тануть, не долітаючи до землі. Словом, компанія захищає і врожай, і колектив, і прибутки.

Заробітна платня у сезонних працівників — від 6 до 10 тисяч. Вона залежить від кількості зібраних кілограмів. У компанії переконують: вже зараз за розміром виробничих площ входять до п’ятірки найбільших заготівельників України і нині міркують на розширенням.

Підприємство має власні холодильні установки, розраховані на одночасне зберігання 5 тисяч тонн яблук. Використовують сучасну технологію, завдяки якій у плодах сповільнюється процес дихання і вони довго не втрачають своєї свіжості. Перспективу чигиринські садоводи вбачають також у розвитку органічного виробництва, але і для нього будуть потрібні додаткові робочі руки. Тож, зараз запрошують чоловіків і жінок не шукати заробітку де-ін-де, а працювати на своїй черкаській землі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *