Запасів хлору для очищення питної води в Черкасах має вистачити на найближчих 10-12 днів

На сьогодні КП «Черкасиводоканал» у своєму резерві має близько 7 тонн хлору для знезараження питної води, яка подається містянам. Цього об’єму, орієнтовно, має вистачити на найближчих 10-12 днів, повідомляє Черкаська міськрада.
Про це на ранковій оперативній нараді розповів керівник цього підприємства Сергій Овчаренко.
За його словами, на 22 серпня заплановане розкриття пропозицій по другому тендеру на придбання хлору, і є сподівання, що  це питання нарешті буде вирішено.
У противному разі  – КП «Черкасиводоканал» піде на укладення прямої угоди щодо закупівлі з постачальником.
Водночас Сергій Овчаренко звертає увагу, що в порівнянні з попередніми цінами, нині вартість хлору зросла у понад три рази, що істотно б’є по фінансовій стабільності підприємства.
Так, раніше одна тонна хлору коштувала 14-15 тисяч гривень, нині ж – близько 50 тисяч. Крім цього, на 30 відсотків підвищились ціни на коагулянти з очищення питної води для населення. Хоча зазначені  цінові стрибки не враховані у діючому тарифі. Отож на сьогодні підприємство фактично працює собі у збиток.
 У грошовому еквіваленті до кінця року це становитиме близько 4,5 мільйонів гривень.
 Разом з тим, понад 52 мільйонів гривень на сьогодні держава винна підприємству від різниці в тарифах. І поки це питання жодним чином не вирішується.
Директор підприємства розповів, що відповідні розрахунки вже подані до Національного регулятора та до Міністерства фінансів. Проте була отримана відмова  не лише у компенсації зазначеної різниці, але й у  подальшому піднятті тарифу на водопостачання та водовідведення для споживачів.
Більше того, на підприємство ще й нараховуються штрафні санкції за невчасне погашення платежів. Тому КП «Черкасиводоканал» було вимушенн звернутись у пошуках правового вирішення цього питання до судових інстанцій. І вже є перші зрушення у цьому напрямку. Так, суд першої інстанції задовольнив позов підприємства до Міністерства фінансів.

Сергій Овчаренко акцентує, що відповідна робота продовжуватиметься й надалі.
Фото Gazeta.zp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *