Засновниця ГО “Дивовижні” розповіла черкащанам, хто змінює місто і що є найголовнішим у команді

Марія Насєдкіна, очільниця ГО “Дивовижні”, провела лекцію для черкащан на тему “Як змінювати місто силами самих мешканців” у межах зустрічей проекту “Літній лекторій”, що проходить у сквері Богдана Хмельницького.

Почала своє знайомство із присутніми Марія з презентації власної громадської організації.

– Ми діємо вже 2,5 роки, зараз маємо у команді 10 активних осіб. Наша активність вже поширюється на п’ять міст України – Київ, Дніпро, Запоріжжя і якраз починаємо роботу в Маріуполі та Сєвєродонецьку.

DSCN4754

Згадала і перші кроки до створення “Дивовижних”. За словами Марії Насєдкіної, поки навчалася закордоном, то було багато ідей, але не було конкретики. По поверненню в Київ вирішила знайти однодумців, проте й це було складно.

– Протягом першого місяця отримала багато опору від людей. Чула багато негативної реакції типу “Це якась маячня”, але тоді таки вдалося знайти першу свою послідовницю, яка є й досі в нашій команді.

Марія радить усім проектам хоча б рік діяти без фінансування, щоб перевірити, чи справді ваша ідея настільки цікава. Лише тоді можна пробувати вигравати грант. Або ж краудсорсінг чи соціальне підприємство, що також набирає популярності серед українських активістів.

DSCN4759

На думку очільниці “Дивовижних”, сила міста у активних жителях, лише вони здатні змінити свій населений пункт на краще.

– Не можна казати іншим людям “Будь активним! Піднімись з дивану!”. Це лякає. Покажіть власним прикладом, якоюсь маленькою акцією, що, приміром, садити дерева – це круто. Людям цікаві всілякі креативні, фанові й прості проекти.

Завершила Марія зустріч словами, що найголовніше у команді – спільні цінності.

– Якщо у людей різне бачення на проблему чи проект – це класно, у обговоренні можна дійти до спільного креативного рішення. Але коли різні цінності, то краще з такими особами попрощатися одразу, щоб потім вони вам не “завалили” проект.

DSCN4755

DSCN4756

Олег Магльований

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *