Заступник мера Черкас: “Один двір роблять за місяць, а підрядник гарантію дає мінімум на десять років”

Транспортна реформа,реконструкція бульвару Шевченка, ремонт доріг, фонтани, пляжі та “Європейські” двори.  Про все це журналіст Zmi.ck.ua поспілкувався із заступником міського голови Черкас Романом Буданцевим, який опікується найбільш проблемною в місті сферою –  ЖКГ.

Євродвір

– Зараз у місті відбувається активна реалізація цієї програми. Це ноу-хау міського голови Анатолія Бондаренка, з яким він йшов на вибори. Вже є перші результати, зокрема за адресою Шевченка, 224. Паралельно подібні роботи виконують відразу в 12 дворах. Загалом у цьому році ми зробимо 50 дворів, на що із міського бюджету було виділено 10 мільйонів гривень.

Багато містян запитує, якими були критерії відбору дворів для ремонту?

– Це були пропозиції як активних мешканців із різних мікрорайонів Черкас, так і депутатів. Їх було дуже багато, і це цілком зрозуміло. Але міська влада чітко визначила, що реалізацію програми потрібно починати із найбільш занедбаних, де покриття взагалі у жахливому стані. У планах –  через деякий час зробити відповідним чином кожен двір. Знову ж  таки, все буде залежати від матеріальних ресурсів, які будуть наявні  в бюджеті.

– І які результати?

– У них “європейський двір” – це  не лише викладка плиткою дороги, але й заміна каналізації. Двір повністю приводять до ладу, оновлюючи його. Над реалізацією програми працює лише один підрядник, у якого чітко налагоджений взаємозв’язок із комунальними структурами – СУБами, водоканалом.  Один двір роблять за місяць, а підрядник гарантію на роботи дає мінімум на десять років.  Із міського бюджету на реалізацію виділено 30 мільйонів і таку ж суму для підтримки вже зроблених дворів.  Міська влада насправді побудувала чітку схему, яка відмінно працює.

– Чи не є поява плитка у дворах  дорогим задоволенням?

– Насправді сьогодні вартість така ж, що і зробити асфальт.  Тільки потрібно розуміти, окрім естетичної функції, і зручність появи плитки на прибудинковій території. У нас як буває:  стався порив каналізації, відповідні служби знімають шар асфальту, щоб ліквідувати проблему.  А плитку комунальники зможуть завжди розібрати, виконати ремонтні роботи і покласти на місце. Це  і зручніше,  і дешевше.

Реконструкція бульвару Шевченка

–  У цьому році на реконструкцію центральної алеї Черкас із міського бюджету було виділено 10 мільйонів гривень.  Сьогодні містяни можуть бачити на власні очі, наскільки інтенсивно відбуваються роботи.. Зараз роботи ще тривають, але вже зараз можу сказати, що у цьому році нам не вдасться повністю їх закінчити по всьому бульвару.

–  А в чому причина? Ми розраховували, що бульвар повноцінно отримає нове обличчя вже найближчим часом.

– Питання у фінансуванні, оскільки заявлених коштів на реалізацію цього проекту банально вистачає. Тому що головний пріоритет – це ремонт доріг. Якщо в бюджет надійдуть додаткові кошти для завершення робіт по бульвару  – ми залюбки все виконаємо. Але реалії поки такі.

Каналізація

– Романе Петровичу, скажіть, будь-ласка, що робити із черкаськими “озерами”, які постійно виникають після великих дощів у Черкасах? Причому проблемні ділянки кожного разу одні і ті ж.

– Давайте про кожну із них поговоримо окремо. Наприклад, останні декілька разів вода затримувалася біля літака на перехресті вулиць Смілянської та 30-років Перемоги.  Комунальники вже двічі у каналізації знаходили  будівельне сміття. А поруч як раз відбувається будівництво.  Тому ми  ретельно перевіряємо стан колодязів перед кожним дощем. Хочу підкреслити, що каналізація у тій частині міста працює добре, оскільки її відремонтували.  Щодо вулиці Одеської, то ремонт вже розпочався.

– А як щодо вулиці Гагаріна?  Там теж постійно панує “Венеція”.

– Насправді це дуже  дивна  ситуація . Виїхали наші спеціалісти на місце, щоб розібратися, в чому причина проблеми. Почали  шукати , де розташована зливова каналізація.  У результаті виявилося, що місцеві жителі декілька років тому засипали її землею та посадили там клубу.  Квіти цвітуть і все нормально. А потім дивуються, звідки стільки води після дощів. Вже працюємо над усуненням цієї проблеми.

Транспорт

–  Одним з доручень міського голови Анатолія Бондаренка  було запровадження в Черкасах сучасного підходу до вирішення комплексу транспортних проблем. Є багато думок та варіантів, як це можна зробити. Ми запросили спеціалістів  із Грузії, які у себе вдома реалізували якісну транспорту реформу, аби вони поділились своїм досвідом.

Вони познайомилися із особливостями пасажиропотоку у нашому місті, , зібрали потрібні дані та незабаром продемонструють нам своє бачення вирішення цих  проблем саме в Черкасах. Якщо нас влаштує результат – будемо із ними співпрацювати. Умовами міської влади є перехід на електронний квиток, єдина інформаційна система і екологічні види транспорту.

– На одному із останніх засідань виконавчого комітету було прийняте рішення про безкоштовний проїзд у міському електротранспорті  для школярів та студентів денної форми навчання технікумів та університетів

– Це також була ініціатива міського голови Анатолія Бондаренка.  Зараз він дав доручення вивчити можливість безкоштовного проїзду школярів і студентів на наступні роки.

Фото zmi.ck.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *