Завдяки Уманському РЦЗ з початку року працевлаштована 81 особа

Впродовж січня-лютого 2017 року послугами Уманського районного центру зайнятості користувалися 1335 безробітних, що на 8 осіб менше ніж у відповідному періоді минулого року, 138 безробітних користувалися послугами центру зайнятості не за місцем зареєстрованого проживання. Серед загальної чисельності безробітних – 42,8 % складали жінки (571), 33,5 % (447) – молодь до 35 років.

Повідомляє “Економіка сьогодення”.

З початку року база даних Уманського районного центру зайнятості містила 101 вакансію 53 роботодавців, проти 98 вакансій 42 роботодавців у минулому році, що на 3 відсотка більше. Середній розмір оплати праці у розрахунку на вакансію становив 3419 грн., а середня тривалість укомплектування вакансій склала 6 днів. За сприянням центрів зайнятості були укомплектовані 76 вакансії 45 роботодавців, рівень укомплектування становить 75,2 %, в тому числі за рахунок мешканців району – 43,6%.

З початку року працевлаштовані 81 незайнятий громадянин, в тому числі 40 осіб, що мали статус безробітного, 30 осіб, що перебували на обліку, 11 безробітних самостійно. Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» з початку року прийнято рішення про виплату компенсації єдиного соціального внеску роботодавцю за працевлаштованих на нові робочі місця 1 безробітного. Станом на кінець періоду компенсація надається по 8 працевлаштованих безробітних.

З метою тимчасової зайнятості, центром зайнятості на замовлені роботодавцями місця направлено на роботи тимчасового характеру 25 безробітних, приймали участь у громадських роботах 24 особи. Розпочато роботу щодо укладання договорів з сільськими та селищною радами для організації громадських робіт з благоустрою та ремонту об’єктів соціальної сфери, оплата праці яких проводиться за рахунок коштів фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та коштів місцевих бюджетів.

З початку року за направленням центру зайнятості професійне навчання проходили 52 безробітних (з них 13 жінок та 27 осіб з числа молоді). Закінчили навчання 22 особи, з яких 18 – працевлаштовані за направленням служби зайнятості.

У січні-лютому 2017 послугами центру зайнятості користувалося 3 особи з числа зареєстрованих переселенців з тимчасово окупованої території та зони проведення АТО, які отримали статус безробітного. Одна особа приймала участь у громадських роботах.

Послуги центру зайнятості отримували 118 демобілізованих учасників АТО, яким надано статус безробітного та надаються відповідні послуги та матеріальне забезпечення. Так 3 безробітних працевлаштовані, 6 безробітних проходили професійне навчання, 2 брали участь у тимчасових роботах.

На кінець звітного періоду допомогу по безробіттю отримували 904 зареєстрованих безробітних. Розмір допомоги залежить від страхового стажу, тривалості перебування у стані безробіття, а також розміру заробітної плати за останнім місцем роботи. Мінімальний розмір допомоги по безробіттю для застрахованих осіб встановлено у розмірі 80% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 1160 грн, а для вперше шукаючих роботу та окремих категорій застрахованих осіб – 544,00 грн.

Запорукою успішного трудового життя сучасної жінки, її професійної самореалізації є зважений вибір нею професії та місця роботи. Сьогодні держава опікується поліпшенням становища жінок на ринку праці та їхнім соціальним захистом. Якщо ви хочете бути успішною, отримувати задоволення від роботи, яка відповідає вашим професійним інтересам та уподобанням, довірте ваше працевлаштування державній службі зайнятості.

У службі зайнятості ви можете розраховувати на:

– пошук підходящої роботи і сприяння у працевлаштуванні;

– послуги з професійної орієнтації;

– професійну підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації відповідно до потреб ринку праці;

– виплату матеріального забезпечення згідно з чинним законодавством;

– сприяння у працевлаштуванні на заброньовані робочі місця для жінок, які мають дітей віком до шести років, та одиноких матерів, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дітей-інвалідів;

– працевлаштування на тимчасові та громадські роботи;

– надання інформаційних, консультаційних послуг, пов’язаних з працевлаштуванням;

– сприяння в започаткуванні власної справи (в тому числі шляхом надання одноразової виплати допомоги по безробіттю);

– одноразове отримання «ваучера» для оплати навчання новій професії, спеціальності або підвищення кваліфікації для окремих категорій громадян.

Про умови і порядок реєстрації в державній службі зайнятості вас поінформують в центрі зайнятості за адресою: м. Умань вул. Воїнів-Інтернаціоналістів, 1. Контактний телефон: 3-62-56, 4-05-59.

Фото http://www.siogodennya.org.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *