Жашківська ОТГ планує будівництво сміттєсортувальної лінії та спортивного комплексу

Невпинно розвиваючись після об’єднання, Жашківська громада дбає про здоров’я довкілля та своїх мешканців.

Жашківська міська об’єднана громада створена ледь більше року тому – проте,   тут амбітно працюють над її розвитком. Наразі в ОТГ шукають можливість збудувати лінію із сортування відходів, що має розвантажити міський полігон на 60%. Сьогодні у громаді уже запроваджується сортування сміття. Було придбано 280 контейнерів для роздільного збору відходів та сучасний сміттєвоз. Відсортовані відходи, передбачається, здаватимуться підприємствам на вторинну переробку.

У перспективі розглядається також і можливість будівництва спортивного комплексу, який суттєво доповнить спортивну інфраструктуру громади. Сьогодні у Жашкові діє кілька спортивних осередків (боксерські клуби, фітнес-центр) та Дитячо-юнацький клуб фізичної підготовки – доволі потужний. Оскільки в громаді зосереджено увагу на розвитку не лише на дитячого, а й дорослого спорту, ДЮКФП став основною тренувальною базою спортсменів усіх вікових категорій (від 5 до 70 років).

Як сьогодні живе Жашківська громада – одна із небагатьох міських об’єднаних громад Черкащини? Як розповідає голова громади Ігор Цибровський, до комунальної власності Жашківської ОТГ перейшло аж 17 бюджетних установ,  7 із яких – заклади загальної середньої освіти, 8 дитсадків та 2 позашкільних навчальних заклади. Міська рада не пішла на кардинальні і непопулярні кроки скоротити їх та оптимізувати, навпаки – зосередилася на організації якісних освітніх послуг. До цього навчального року, в усіх закладах освіти громада провела поточні та капітальні ремонти, закупила меблі та навчальні матеріали (від дидактичних матеріалів до інтерактивних дошок, ноутбуків і лінгафонного кабінету).

На сесії міської ради,  було прийнято рішення відмовитись від  послуг роздрібно-виробничого підприємства ресторанного господарства і самостійно забезпечувати школярів і дошкільнят гарячим харчуванням. Було  виділено кошти на придбання кухонного інвентаря, теплового та холодильного обладнання для харчоблоків. Як результат – це дозволило не лише покращити якість харчування, але й здешевити його (із 18,50 до 16,50 гривень), посилити контроль за якістю продуктів і використанням енергоносіїв. Окрім того, у школах ОТГ тепер харчується вдвічі більше дітей: до цього навчального року – 686 школярів,  нині – 1229.

Не менш важливий аспект у системі освіти громади – організація довозу дітей до шкіл і дитсадків. У закладах освіти міста Жашків навчається 2030 учнів та 721 дошкільня. Із них  67 дітей – із довколишніх сіл (30 дітей – із Тихого Хутора, 37 – із Вільшанки та Марійки). До місця навчання у Жашкові їх доставляють шкільними автобусами. Нещодавно запрацював і маршрут «Жашків – Леміщиха» для 31  дитини. До слова, село Леміщиха не входить до Жашківської ОТГ і має власний заклад освіти. Та, оскільки і батьків, і дітей приваблює якість освіти у міських школах, Жашківською міською радою було вирішено організувати цей додатковий рейс.

На території громади діють 10 культурних закладів – 4 сільські та 1 міський будинок культури, 5 бібліотек. Торік громада виділила кошти на заміну  вікон у міському будинку культури та  у Марійківському будинку культури, ремонт електропроводки у Марійківському та Литвинівському сільських БК, на нові крісла для актової зали Марійківського сільського БК, на костюми для жіночого аматорського ансамблю Жашківського МБК. За спонсорські кошти придбали музичну апаратуру у Литвинівський будинок культури.

У громаді зосередили увагу і на покращенні водопостачання і якості води. Водопровід, побудований більш ніж півстоліття тому, містить у своїй мережі уже зношені труби із шкідливих для здоров’я людини матеріалів. Тому в Жашкові спрямовують ресурси на заміну таких комунікацій, встановлюються нові насоси та проводиться чистка артезіанських свердловин. Наразі, за співфінансування із державного бюджету, у Жашківській ОТГ триває капітальний ремонт водопровідної мережі на двох вулицях міста – проводиться заміна старих труб на нові – з харчового поліетилену. встановлюються технологічні колодязі та необхідна арматура.  Також, за співфінансування державного бюджету, розпочато будівництво нового водогону в одному з  мікрорайонів міста –  Городище.

Також, за співфінансування із держбюджету, громаді вдалось провести ремонт доріг у Жашкові та Скибині  – поточний  (3500 кв.м.)   та  капітальний (майже 8000 кв.м.).

Аби заохотити населення до організації об’єднань співвласників багатоповерхівок, міською радою було затверджено Програму з підтримки ОСББ. Минулого року громадою профінансовано капітальну заміну частини покрівлі одного з будинків та часткове утеплення фасаду іншого.

Сьогодні громада планує ще більш активну роботу на нинішній рік – і водночас працює над створенням  власної  Стратегії розвитку на  2020-2027 роки – документа, що допоможе динамічно розвиватись громаді за чітким  планом, і сприятиме  залученню  додаткових коштів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *