Журналістам розповіли, як побороти корупцію за допомогою е-декларацій (ФОТО)

Конференц-зал Світового банку в Україні став місцем, де вчергове порушувалася актуальна проблема української держави – корупція. Цього разу проблему обговорювали журналісти з кількох областей, представники Світового банку, Національного агентства запобігання корупції та Центру протидії корупції на семінарі-брифінгу 10 листопада у Києві.

Журналісти приїхали з Черкащини, Житомирщини, Кіровоградщини, Вінниччини, щоб поділитися досвідом викривання корупції у своїх регіонах та почути нову інформацію від представників НАЗК, ЦПК та Світового банку. Модератором семінару була Алла Малієнко, керівник Київського прес-клубу НСЖУ, і вона першою дала слово Сату Кахконен, директору Світового банку в справах України, Білорусі та Молдови. Пані Кахконен виокремила три основні пункти у межах цього брифінгу. Першим зазначила, що електронні декларації – лише перший крок до подолання корупції, проте цей процес не є легким і швидким. Друге – представники влади тепер будуть думати двічі перед оприлюдненням неправдивої інформації у декларації.

wp_20161110_12_05_55_pro

– І, по-третє, перевірка декларацій на істинність – довгий процес, та затягувати його не варто, бо журналістам тоді доведеться бити в дзвін, та підіймати тривогу, чому не розслідуються справи, – зауважила Сату Кахконен.

Про особливості роботи Національного агентства протидії корупції розповідав Руслан Радецький, який є заступником голови цього відомства.

– У квітні 2015 року було підписано Закон України «Про запобігання корупції», за яким створили реєстр для держслужбовців, у яких вони мусять вказати свої статки і доходи. Наш орган центральної влади з особливим статусом зараз має головне завдання перевіряти електронні декларації на наявність у них хибної інформації.

Руслан Радецький заявив, що 2 000 осіб не подали вчасно електронні декларації або взагалі їх не оприлюднили і цей факт їх агентство буде перевіряти, з якої причини так сталося. Також пан Радецький нагадав, що ті, хто не зможе пояснити неточності у деклараціях або взагалі її відсутність, матимуть кримінальну відповідальність.

Консультант Світового банку Дмитро Котляр пояснив журналістам, що собою представляють електронні декларації та наголосив, що на розділі «готівка» варто акцентувати увагу насамперед у вивченні документів з цього реєстру. Доповнила його з прикладами електронних декларацій в інших країнах світу Лаура Поп, старший спеціаліст фінансового сектору Світового банку.

wp_20161110_12_05_59_pro

Завершував брифінг виступ найодізніший спікер з представлених – Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції. Він гостро критикував роботу НАЗК і ставив під сумнів здатність цього агентства запобігти корупції, через малу кількість робітників, які не зможуть вручну перевірити 105 тисяч декларацій, яких вже подано.

– Першого січня ми побачимо мільйон таких документів у реєстрі. Підопічні Радецького не зможуть з цим справитися, тому ви, журналісти, одні з тих, хто допоможе всім нам подолати корупцію. Всього лише треба знайти неточність у деклараціях, підготувати матеріал і надіслати його нам. ЦПК ініціює розслідування, а ви отримаєте продовження свого матеріалу, – емоційно закликав Віталій Шабунін.

Наприкінці зустрічі голова правління ЦПК запевнив журналістів, що електронні декларації допоможуть змінити нам країну.

Олег Магльований

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *