Жителі села на Черкащині власними силами відремонтували дорогу

Хочеш щось зробити добре – зроби це сам. Так вирішили жителі села Руська Поляна під Черкасами  і самотужки взялися ремонтувати дорогу районного значення. За чотири місяці люди зробили те, що за десять років не зміг райавтодор.

Про це інформують “Подробности”.

Уже чотири місяці в’їзд до Руської Поляни прикрашає ось ця табличка. Тут вказані імена тих, хто долучився до відновлення цієї дороги. Майже кілометр її селяни відремонтували власними силами та коштом. Та схоже, що зупинятися на цьому не збираються.

“Нормально приходять люди , кому коли як, хто вільний тоді й допомагає. Все для громади, все для села”.

На цій ділянці через жахливий стан покриття довелося повністю міняти асфальт. Шлях на балансі черкаського райавтодору, та за останні десять років організація не виділила на його ремонт ані копійки.

Коли дорогою стало взагалі неможливо їздити, селянам урвався терпець і люди вирішили відновити її самотужки. Одні стелять асфальт, інші – збирають гроші. Лише за один день Антоніні Малюті здали на ремонт 800 гривень. Далі сума збільшилася до майже 100 тисяч. На ці кошти купують асфальт, пальне для техніки та оплачують роботу найманих працівників. За кожну витрачену копійку пані Антоніна готова відзвітувати.

“Людина розписалася, скільки здала , все занотовано бачите. Бачите різницю – навіть 16 гривень, 100 гривень. У нас люди розуміють, що ця дорога дуже важлива для села. Має таке велике значення, основна транспортна магістраль”, – каже жителька Руської Поляни Антоніна Малюта.

У ремонті час від часу допомагає і сільська рада. Уже торік виділила чималу суму.

“На 600 тисяч було зроблено ямкового ремонту, а це було ніби, як співфінаснсування, але зі сторони служби автомобільних доріг коштів ніяких не було. Після того, як навесні ми побачили результат, що дорога, ямкового ремонту ніби й не було, Ми шукали різні шляхи”, – розповідає сільський голова Руської Поляни Олег Гриценко.

І таки знайшли. Капітальний ремонт одного квадратного метра дороги жителям Руської Поляни обходиться в 160 гривень. Це майже втричі дешевше, аніж у райавтодорі. Та дізнатися, чому така різниця, нам не вдалося. Усе керівництво поїхало звітуватись.

“- Там райони здають…

– А що вони здають ?

– Оце що виконали за місяць і документально, там кошториси. Ну не знаю що, ну що виконали цю роботу.

– То вони у керівництва ?

– Та напевно так”.

Доки райавтодор звітує, у Руській Поляні й далі збирають гроші на ремонт. Селянам треба перекрити ще кілька кілометрів ям та вибоїн районного значення.

Фото zakarpattya.net.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *