Життя у калюжах і грязюці: Матусівських селян залишили без ремонту дороги, віддавши перевагу Шполянській міській громаді

Матусівська громада перекриватиме трасу Золотоноша-Умань: розлючені і обурені люди вимагатимуть від голови Черкаської ОДА кошти на ремонт дороги, які він,  напередодні 1 квітня, «переписав» на іншу дорогу  – у Шполянській громаді.

Жарт вийшов несмішний: через розбиту дорогу, якою щодня змушені добиратися    сотні людей (Станіславчик-Матусів-Самгородок), жителі громади зверталися до Шполянської РДА 2 місяці тому. Сама Матусівська громада її відремонтувати не може, оскільки вона відноситься до автомобільних доріг загального  користування місцевого значення. 30 січня цього року голова ОДА своїм підписом затвердив виділення 8,3 млн. грн. на капітальний ремонт цієї дороги. А 30 березня – підписав новий, змінений перелік доріг, які ремонтуватимуть цього року – тільки напроти суми у 8,3 мільйони тепер вписано іншу дорогу – Бурти-Матусів. Начебто, цьому дуже посприяло звернення нинішньої голови Шполянської РДА Наталі Коваль, що доти працювала у Шполянській ОТГ.

– Якщо дорога, що пролягає у Матусівській громаді – відремонтувати яку так  просили люди – практично розбита, то Бурти-Матусів, що пролягає у Шполянській громаді, геть не настільки критична і капітального ремонту не потребує, – констатує очільник ГО «Проти корупції», представник громадської ради при Черкаській ОДА Юрій Путря. – Сьогодні в Матусові стоїть неабияка соціальна напруга: люди, що чекали на ремонт дороги 40 років,  обурені і ображені, вони не розуміють, чому із ними так обійшлися.

– Наших людей постійно змушують відчувати себе «другосортними», віддаючи перевагу Шполянській міській громаді, – констатує голова Матусівської громади Василь Колісник. – За перспективним планом об’єднання територіальних громад,    навколишні села, які ще не об’єднались у громаду та географічно розміщені біля нашої ОТГ, були віднесені Черкаською ОДА до Матусівської громади. Зауважень щодо такого формування нашої громади від Мінрегіону також  не було…Та, після оприлюднення цього варіанту перспективного плану, у районі почали відбуватись термінові зібрання жителів сіл, що приєднуються до Матусівської ОТГ, де  від сільських голів та депутатів вимагали прийняти термінове рішення – про приєднання до Шполянської ОТГ. Після цього Черкаська ОДА внесла зміни до перспективного плану і віднесла всі  села до Шполянської громади.   Тож, виходить так, що голова Черкаської ОДА Роман Боднар у своїх інтерв’ю ЗМІ розповідає, як вони керуються принципами створення спроможних громад і розробленим перспективним планом. А в реальному житті  виходить, що ці принципи точно не стосуються Матусівської громади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *