Золотоніщину обрали пілотною в області для реформування медицини (ФОТО)

Золотоніський район обрали пілотним в Черкаській області для реформування медицини. Наразі там обговорюють нову програму розвитку галузі охорони здоров’я. У презентації програми в Золотоніській РДА взяв участь губернатор Черкащини, пише “ІнфоМІСТ” з посиланням на прес-службу Черкаської ОДА.

Фахівці із ГО “Рух реформ” уже проаналізували тамтешню систему охорони здоров’я. Вони вивчали мережу закладів, їхнє кадрове, матеріально-технічне й фінансове забезпечення. Висновок експертів однозначний: система нині працює неефективно. Як зробити краще – свій варіант вони і презентували на загал.20160224_153233

– Програма розвитку галузі охорони здоров’я Золотоніщини розрахована на три роки, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Вона передбачає, найперше, чітке розмежування первинної (центри сімейної медицини, амбулаторії, ФАПи) та вторинної допомоги (лікарні). Як це має бути – ми на власні очі побачили наприкінці минулого року, коли їздили переймати досвід на Вінниччину. Мета реформи одна – медичні послуги повинні бути доступними та якісними. Фахівці вказали нам шлях, яким треба рухатися. Зараз ми все це адаптуватимемо так би мовити до місцевості. Звісно, будь-яка реформа потребує фінансування. Але без чіткого плану ніхто кошти не дасть. А в цьому питанні можливе співфінансування із бюджетів різних рівнів, залучення приватних коштів і грантів тощо. Звісно, скептиків у реформи традиційно вистачає. Однак аби із медициною на Золотоніщині все було добре, то ми не мали б численні скарги від жителів. Тепер у району є шанс показати решті, як реформувати систему охорони здоров’я.

До першопрохідців у медичних перетвореннях можуть доєднатися також Уманський і Чорнобаївський райони та м. Сміла. Їхні керівники теж були на презентації проекту золотоніської програми. І тут же запросили експертів “Рух реформ” до співпраці.

Фото infolight.org.ua, “ІнфоМІСТ”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *