Золотоніські річки почали розчищати (ФОТО, ВІДЕО)

Завершено перший етап розчистки річок Золотоношка і Суха Згар, інформує “Черкащани LIVE“.

Це стало можливим завдяки народному депутату України Владиславу Голубу і громадській організації «Форум розвитку Черкащини». Саме їм вдалося консолідувати владу усіх рівнів навколо подолання екологічного лиха на золотоніських річках.  За сприяння Владислава Голуба  минулого року  було виділено  бюджетну субвенцію на фінансування проекту розчистки річок, які  востаннє капітально чистили  у 70-х роках минулого  сторіччя.

Роками з цього водотоку не пила воду навіть худоба. Сьогодні річки Суха Згар  і Золотоношка  на місцях, де провели розчистку, не впізнати.  Більшість населення радіє таким  змінам.

Люди жаліються, що  незважаючи на обіцянки міської влади Золотоноші про те, що очисні споруди Золотоніського КП «Водоканал» запрацюють на повну потужність у вересні 2015 року, з них й досі до річок потрапляють погано очищені стоки.

Голова ГО «Екосвіт» Людмила Ткаченко каже, що вона особисто на візуальному рівні спостерігає, що річка змінилася кардинально.

– Оскільки я цим екопроектом займаюся вже не перший рік, тому бачила, в якому були стані Суха Згар і Золотоношка від самого початку, — наголошує еколог. – Спільними зусиллями ми зберегли річки сьогодні. А що з ними буде завтра, чи припинять підприємства здійснювати скиди неочищених каналізаційних стоків… Не маю намірів залишати ці питання риторичними, — запевнила Людмила Ткаченко.

– Дякую щиро, від всіх нас Владиславу Голубу, — зазначила  в коментарі Людмила Ткаченко. — Перший етап цілком зараховано. Вода в річках інша на колір, запах. З’явилася надія, що ці річки не зникнуть з мапи України. Дякую всім учасниках цього процесу. Особлива подяка Ігорю Калашнику… На жаль, його вже немає з нами, проте його справа, яка була саме  їм ініційована, продовжує жити.DSC5633

DSC5647-1

Фото “Черкащани LIVE”, відео “Expo-TV”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *